Laguna - Bukmarker - Laguna na regionalnoj književnoj konferenciji „Book Talk 2019“ - Knjige o kojima se priča
VestiIntervjuiPromocijeAkcijeKnjiževni klubPrikazi#knjigoljupci#TriRajkeVideoKolumneNagradeKalendar

Laguna na regionalnoj književnoj konferenciji „Book Talk 2019“

Izdavačka kuća Laguna i mnogi njeni pisci učestvuju na ovogodišnjoj regionalnoj književnoj konferenciji „Book Talk“, koja se u petak 27. septembra peti put održava u Novom Sadu.


 
Konferencija „Book Talk“ okuplja najpoznatije pisce, izdavače i književne kritičare u regionu, a baš kao i prethodnih godina i ovoga puta će biti mnogo zanimljivih tema i književnih diskusija.
 
U galeriji Matice srpske u 10 sati počinje prvi panel „630 godina od Kosovskog boja, 30 godina od Gazimestana: Šta je danas najskuplja srpska reč“, gde učestvuje i Lagunin pisac Luka Mičeta.
 
Naredni panel počinje u 11 sati i 30 minuta, a tema je Sajam knjiga. Na panelu „Idemo li na Sajam ili na vašar knjiga – O Sajmu što je nekada bio, a šta je danas?“ učestvuje i direktor izdavačke kuće Laguna Dejan Papić.
 
U 15 sati i 15 minuta počinje razgovor „1 na 1“, u kojem će svoja književna mišljenja ukrstiti pisci Marko Šelić Marčelo i Rumena Bužarovska.
 
Nakon njihovog razgovora, u 16 sati počinje panel „Kaži mi, šta je bolje knjiga ili film: Kako junaci sa papira žive na celuloidnim trakama“. Učesnici panela su i Lagunini autori Jelena Bačić Alimpić, Vladislava Vojnović i Rajko Grlić, a moderatorka je Nevena Milojević, foreign rights menadžer u Laguni.
 
U 17 sati i 30 minuta počinje panel „Šta ćeš biti kad porasteš: Pisac ili kopirajter?“ O piscima u advertajzingu, reklamnim kampanjama i sloganima govoriće, između ostalih, i pisac Nenad Novak Stefanović.
 
Panel „Da li reč od olova stvarno može da ubije? – O patnjama, progonima i ponekoj robiji. Gde su danas disidenti?“ počinje sat vremena kasnije. U ovoj diskusiji učestvuju i pisci Svetlana Slapšak i Slobodan Vladušić.
 
Spomen-zbirka Pavla Beljanskog takođe je tog dana mesto zbivanja zanimljivih panela. Od 11 sati i 30 minuta možete prisustvovati priči o rok kulturi i rokerima u 21. veku. Na panelu „50 godina od Vudstoka“ učestvuju i Lagunini autori Branko Rosić i Muharem Bazdulj.
 
Autorka Mirjana Đurđević učestvuje na panelu „Kako pisci pišu: Male tajne velikih majstora“, koji počinje u 12 sati i 30 minuta, a Snežana Radojičić će učestvovati u razgovoru o književnosti inspirisanoj putovanjima, koji počinje sat vremena kasnije.


Podelite na društvenim mrežama:

Povezani naslovi
megi o farel maštovito oživljavanje istorije laguna knjige Megi O’Farel: Maštovito oživljavanje istorije
15.07.2024.
Autorka bestselera i dobitnica brojnih prestižnih književnih priznanja Megi O’Farel govori nam o inspiraciji za svoj roman „Portret jednog braka“, istraživanju istorijskih izvora, pisanju o stvarnim l...
više
ivan tokin moja duša je od limuna laguna knjige Ivan Tokin: Moja duša je od limuna
15.07.2024.
Pisac Ivan Tokin objavio je reizdanje bestselera „Najnormalniji čovek na svetu“, zbog čega ga u prethodnim nedeljama „cimaju“ za intervju. Stefan Tošović je s Tokinom „trošio“ jedan lagani razgov...
više
o zbirci ukrštene reči stihovanje usamljenog hodača laguna knjige O zbirci „Ukrštene reči”: Stihovanje usamljenog hodača
15.07.2024.
Rokenrol pesnici: zanimljiva i, nažalost, nekako još neodređena, nerado priznata kategorija. Šta ih čini, po čemu ih prepoznajemo? Da li njihovi stihovi odvojeni od muzike deluju osakaćeno, bez snage ...
više
prikaz knjige persijanci prva supersila drevnoga sveta laguna knjige Prikaz knjige „Persijanci“: Prva supersila drevnoga sveta
15.07.2024.
Ako ste pratili trenutno aktuelnu Netfliksovu doku-seriju „Aleksandar Veliki: Rađanje boga“, verovatno ste kao jednog od stručnih naratora zapazili izvrsnog velškog profesora Lojda Levelina-Džounsa ka...
više

Naš sajt koristi kolačiće koji služe da poboljšaju vaše korisničko iskustvo, analiziraju posete sajtu na sajtu i prikazuju adekvatne reklame odabranoj publici. Posetom ovog sajta, vi se slažete sa korišćenjem kolačiča u skladu sa našom Politikom korišćenja kolačiča.