Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

BUKMARKER-logo

Nova izdanja domaćih autora

U knjižare stiže šesto izdanje knjige „KastiguljaJasenke Lalović, iskrena i inspirativna pripovest o širini ljudske duše koja uspeva da se uzdigne i da oprosti – prvo sebi, a potom i drugima. Romanom „Kastigulja“ zaokružuje se saga o četiri generacije žena jedne crnogorske porodice.

U štampi je i šesto izdanje knjige „Kod Hiperborejaca IMiloša Crnjanskog, monumentalna hronika nemirnog doba i nestalnosti postojanja, kao i šesto izdanje romana „Zlatno runo, V tomBorislava Pekića. Oživljavajući nam porodicu Njegovan, u istorijskim sunovratima i značajnim događajima od antičkih vremena, preko Sulejmana Veličanstvenog, do Drugog svetskog rata, Pekić nas kroz ovaj roman vodi do krajnje mitske metafore, plovidbe Argonauta na Istok, po zlatno runo Života.

Pred čitaoce stiže treće izdanje romana „Hajduk sa druge straneGradimira Stojkovića, peti nastavak legende o Hajduku. Menjajući tačku sa koje se posmatra život mladića i devojaka, Stojković nudi zabavnu i promišljenu, dinamičnu i neponovljivu priču o složenom odnosu između onih koji sazrevaju i onih sa iskustvom svih stepena odrastanja. Takođe, kada je reč o Stojkoviću, izlazi i drugo izdanje romana „Hajduk u Beogradu“ sa novim filmskim koricama.

Na police knjižara stiže i peto izdanje romana Mirjane Bobić MojsilovićGlad“. Ovo je roman o svim našim gladima, o čoveku koga svi poznajemo i na koga svi pomalo i ponekad ličimo. A on je oduvek želeo da bude neko drugi. Ovo je priča o beogradskom Getsbiju koji je živeo u iluziji ne samo da će osvojiti Dejzi svoje mladosti već i da veliki novac znači veliku sreću.

U štampi je drugo izdanje knjige „VixereSrđana Cvijića. Priča o ubistvima jugoslovenskih emigranata u poslednje tri decenije 20. veka, koja je organizovala Služba državne bezbednosti SFRJ, poslužila je piscu ove jedinstvene hronike da u maniru uzbudljivog dokumentarnog romana, na osnovu temeljnog istraživanja, dopuni priču o hladnom ratu u Evropi – među izbeglicama poreklom iz Jugoslavije.

Drugo izdanje novog romana Ivana TokinaCrna noć nada mnom i zvezdano nebo u meni“ takođe izlazi uskoro. U romanu dominira glas žene koja se ne boji da govori o sebi – kako bi se postavila nasuprot nevidljivosti: društvenoj, telesnoj, emotivnoj. Njen glas je izazovan i snažan. Ona razbija stereotipe o ženama u fikciji: nije ni žrtva ni femme fatale, ona je autentično biće koje se ogleda i u ogledalu i u svojoj slobodi.

U knjižare dolazi i treće izdanje knjige „Bajka nad bajkama – kompletno ćirilično izdanjeNenada Gajića. Živopisni svet mitskih bića i zaboravljenih gradova. Junaci kojima kao da upravljaju drevni slovenski bogovi. Zagonetne mape i poruke. Misterije, borbe i obrti. Veštice i zmajevi, mudri govornici i vešti ratnici. Velika bajka za sve uzraste, neobična i zadivljujuća, kojoj ćete se često i rado vraćati.

Blago nama sa životinjama“ je prelepa zbirka pesama za decu jednog od najboljih srpskih pesnika Branka Stevanovića, uz sjajne i duhovite dvobojne ilustracije Koste Milovanovića. Sve čitaoce će obradovati vest da je u štampi drugo izdanje ove knjige.

Knjige Uroša Petrovića su godinama među najčitanijim naslovima književnosti za decu i mlade. One pomeraju granice u savremenoj srpskoj literaturi. Razmrdavanje vijuga, susret sa čudesnim, neobičnim ali i zastrašujućim, raskošna mašta i osobeni humor zaštitni su znak ovog autora, čije su knjige ovenčane brojnim nagradama. U knjižare stiže sedmo izdanje Uroševog romana u zagonetkama „Zagonetna potraga“.

Podelite na društvenim mrežama:

Povezani artikli

Slika Miloš Crnjanski

Miloš Crnjanski

Miloš Crnjanski je rođen 1893. godine u Čongradu, školovao se kod fratara pijarista u Temišvaru, studirao u Rijeci i Beču, završio komparativnu književnost, istoriju i istoriju umetnosti u Beogradu. U međuratnom periodu bio je profesor i novinar, istaknuta figura modernističke književnosti, polemičar u nizu raznorodnih pravaca, urednik antikomunistički orijentisanog lista Ideje. Kao niži diplomatski službenik, kao ataše za štampu i dopisnik Centralnog presbiroa, boravio je u Berlinu (1929–1931, 1935–1938) i Rimu (1938–1941). Kao novinar, specijalni dopisnik i reportažni pisac reprezentativnih beogradskih listova Politika i Vreme, izveštavao je iz Španskog građanskog rata i iz skandinavskih zemalja. Drugi svetski rat ga je zatekao u Rimu, odakle je – posle nemačke okupacije i rasparčavanja Kraljevine Jugoslavije 1941. godine – sproveden, poput ostalih diplomatskih službenika, za Madrid i Lisabon. U 1941. godini priključio se emigrantskoj vladi Kraljevine Jugoslavije u Londonu. Budući da je bio novinar izrazito antikomunističke orijentacije, otpušten je iz diplomatske službe 1945. godine. Ostao je u emigraciji, u Londonu, u periodu između 1945. i 1966. godine. Označan kao predratni simpatizer pronemačke politike nije mogao dobiti prikladno zaposlenje – radio je kao knjigovođa u obućarskoj radnji i prodavac knjiga, ostajući često bez posla i u krajnjoj životnoj oskudici. Tek 1966. godine dozvoljeno mu je da se vrati u Beograd, u kojem je umro 1977. godine. Kao romansijer, pesnik, putopisac, dramski pisac, pripovedač, novinar, on je obeležio i istorijsku i književnu pozornicu srpskog jezika. U svojoj životnoj i umetničkoj sudbini spojio je neka od najznačajnijih svojstava srpske i evropske istorije: visoku umetničku vrednost, samotništvo i siromaštvo, apatridsku sudbinu koja je postala evropska sudbina pisca, nepoznatost i privatnost egzistencije kao sadržaj savremenog duhovnog lika. Vrativši se u Beograd, svom lutalaštvu pripojio je povratak u zavičaj. I premda nikada nije u javnoj svesti imao onaj značaj i ono mesto koje je zasluživao kako po osećajnosti i duhovnosti svojih dela tako i po savršenstvu njihovog umetničkog izraza, Miloš Crnjanski ostaje najveći srpski pisac u dvadesetom veku. 

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
unicredit-seeklogo
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
IPS-NBS

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com