Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

BUKMARKER-logo

Nova izdanja domaćih autora

Uskoro će se u prodaji naći osmo izdanje romana „Top je bio vreo“ Vladimira Kecmanovića. Roman „Top je bio vreo“ je antiratna drama o odrastanju dečaka u Sarajevu pod opsadom tokom devedesetih godina. Po ovom romanu je snimljen istoimeni igrani film.

U štampi je i četvrto izdanje romana „Traži me“ Mirjane Bobić Mojsilović. Jedan vetropir, jedna obična žena, jedna slavna književnica – junaci su ove priče koja prati tri naizgled potpuno različite sudbine, koje, međutim, imaju nešto zajedničko. Svi oni prolaze kroz život bez istinskog suočavanja sa pitanjima ko sam, šta želim, kuda idem i da li moj život liči na onaj o kojem sam sanjao.

Panonski admiral“ Ivana Ivačkovića je knjiga o karijeri jednog velikog pesnika i padu jedne velike zemlje. To je profesionalna biografija Đorđa Balaševića i zbirka ličnih i kolektivnih sećanja. Balašević je bio sjajan hroničar i mudar tumač našeg vremena. Pamtićemo ga kao pesnika intime i ljudskih osećanja, kao pesnika ljubavi. U štampi je treće izdanje.

Tinejdž roman Roberta Takariča „Devojčice uzvraćaju udarac“ urnebesna je i dirljiva priča autora koji odlično poznaje lepotu i problem odrastanja. Kada tokom odrastanja ostaneš bez stare škole, starih drugara i starog stana, a roditelji baš tad nađu da se razvedu... kada osetiš da su te svi zaboravili... kad ostaneš bez sobe i bez pogleda na igralište... kad majka počne da peva, a tako nešto nikada nije radila... kad napokon shvatiš da si samo jedna nemoćna devojčica u pubertetu... kad misliš da je sve krenulo niz reku – dobiješ sestru na poklon! U štampi je treće izdanje ove knjige.

Podelite na društvenim mrežama:

Povezani artikli

Grupa autora

Knjiga nikad dosta: Akcija „3 za 999“ od 4. do 17. maja 2026.

Sve nas koje raduje svaki susret sa knjigama, obradovaće vest da će od 4. do 17. maja 2026. trajati akcija na odabrane Lagunine naslove – „3 za 999“ – u svim Delfi knjižarama, Laguninim klubovima čitalaca u zemlji i regionu, kao i na sajtovima laguna.rs i delfi.rs.

Pročitaj više

O moru, ljubavi i avanturama na Egeju u doba Španskog građanskog rata – roman Artura Peres-Revertea „Ostrvo usnule žene“ u prodaji od 7. maja

Arturo Peres-Reverte, kojeg kritičari smatraju najbesprekornijim romanopiscem savremene španske književnosti, u romanu „Ostrvo usnule žene“ piše o moru, ljubavi i avanturama na Egeju u doba Španskog građanskog rata.

Pročitaj više

„Starter pack“ za modernog stoika – 6 knjiga za spokojniji život

U modernom svetu, koji se čini se odvija sve većom brzinom, stoička filozofija nudi nešto sasvim drugačije: mir, jasnoću i sposobnost da razlikujemo ono što možemo da promenimo od onoga što ne možemo. Ukoliko ste zainteresovani da uronite u svet stoicizma, ili počnete da ga primenjujete u svakodnevnom životu, izdvojili smo 6 knjiga koje će vam pomoći da načinite prvi korak. Od savremenih vodiča preko antičkih klasika, pred vama su naslovi koji vas uče kako da održite stabilnost, fokus i ostanete svoji, bez obzira na okolnosti.

Pročitaj više

Promocija „Grenlanda“ Viktora Lazića 5. maja u knjižari Delfi SKC

O zemlji koja menja ravnotežu sveta, aktuelnoj geopolitičkoj situaciji, o važnim, večnim temama i neviđenoj lepoti ledenih gromada kraj srditog uzburkanog mora – biće reči na promociji „Grenlanda“, najnovije knjige Viktora Lazića, u kafeteriji Bukmarker, u utorak 5. maja od 18 sati.

Pročitaj više

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
unicredit-seeklogo
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
IPS-NBS

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com