Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

BUKMARKER-logo

Najbolji nemački naslovi 20. veka

Nemačka medijska kuća Dojče vele nedavno je objavila ultimativnu listu najboljih nemačkih naslova prevedenih na strane jezike tokom 20. veka. Na tom spisku se nalazi i 10 knjiga koje je Laguna objavila, pa vas podsećamo na to koja to važna dela nemačke književnosti možete pronaći u našem izdanju:
Franc Kafka, „Proces“
Alfred Deblin, „Berlin Aleksanderplac“
Ernst Hafner, „Braća po krvi“
Hans Falada, „Svako umire sam“
Maks Friš, „Homo Faber“
Ginter Gras, „Limeni doboš“
Folker Kučer, „Jedan nerešen slučaj“
Volfgang Herndorf, „Čik“
Luc Zajler, „Kruso“
Benedikt Vels, „Kraj samoće“

Sve ove naslove možete pronaći u svim knjižarama Delfi, Laguninim klubovima čitalaca, onlajn knjižari www.delfi.rs i na sajtu www.laguna.rs.

Podelite na društvenim mrežama:

Povezani artikli

Slika Alfred Deblin

Alfred Deblin

Alfred Deblin (Štetin, 1878 – Emendingen, 1957) bio je nemački pisac, esejista i lekar, najpoznatiji po svom romanu „Berlin Aleksanderplac“ (1929). Plodan pisac čije delo obuhvata više od pola veka i širok spektar književnih pokreta i stilova, Deblin je jedan od najznačajnijih figura nemačke književne moderne.

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
unicredit-seeklogo
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
IPS-NBS

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com