Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

BUKMARKER-logo

Knjiga „Pisma iz Tajnog grada“ promovisana u Kikindi

Nova knjiga Ivana Ivačkovića „Pisma iz Tajnog grada“ promovisana je u četvrtak, 12. februara, u Narodnoj biblioteci „Jovan Popović“ u Kikindi. Pred skoro stotinu posetilaca Ivačković je čitao odabrane tekstove iz knjige i odgovarao na pitanja moderatorke Milene Živkov.

Događaj je prošao u izrazito dirljivom tonu. Ivačković je veče posvetio nedavno preminulom Kikinđaninu Frediju Rošu i na početku pročitao tekst „Stara garda“, jedan od najsentimentalnijih u knjizi, u kojem je reč o Rošu i Leonardu Koenu. Muzički tandem Jovana (vokal) i Luka (vokal, gitara) izveo je, potom, izuzetno dirljivu verziju poznate Koenove pesme „Hallelujah“. Ivačković je, tokom oficijelnog dela promocije, pročitao i tekstove o Dženis Džoplin i Darku Rundeku, što su Jovana i Luka dopunili sjajnim izvođenjem pesama „Cry Baby“ i „Ena“. Najjači aplauz stigao je na kraju, kada je Ivačković, na bis – kako je u polušali najavila Milena Živkov – pročitao dva najličnija teksta iz knjige: „Freske iz mladosti“ i „Plen iz Komisiona“. Takav aplauz, čulo se kasnije, ne pamte ni iskusniji posetioci književnih večeri u Kikindi.

Po završetku promocije Ivačković se družio sa posetiocima i potpisivao knjige. Naredne promocije knjige „Pisma iz Tajnog grada“, u kojoj je Ivačković napisao neke od svojih najboljih tekstova uopšte, biće održane u Aranđelovcu i Zrenjaninu. Beogradska promocija predviđena je za proleće.
Fotografije: Dragan Grbić i Narodna biblioteka „Jovan Popović“, Kikinda

Podelite na društvenim mrežama:

Slika Ivan Ivačković

Ivan Ivačković

Ivan Ivačković piše o muzici skoro četrdeset godina. Kao novinar i kritičar, potpisao je više od dve hiljade tekstova u većini važnih listova u SFRJ, SRJ, SCG i Srbiji.

Knjiga nikad dosta: Akcija „3 za 999“ od 4. do 17. maja 2026.

Sve nas koje raduje svaki susret sa knjigama, obradovaće vest da će od 4. do 17. maja 2026. trajati akcija na odabrane Lagunine naslove – „3 za 999“ – u svim Delfi knjižarama, Laguninim klubovima čitalaca u zemlji i regionu, kao i na sajtovima laguna.rs i delfi.rs.

Pročitaj više

Promocija „Grenlanda“ Viktora Lazića 5. maja u knjižari Delfi SKC

O zemlji koja menja ravnotežu sveta, aktuelnoj geopolitičkoj situaciji, o važnim, večnim temama i neviđenoj lepoti ledenih gromada kraj srditog uzburkanog mora – biće reči na promociji „Grenlanda“, najnovije knjige Viktora Lazića, u kafeteriji Bukmarker, u utorak 5. maja od 18 sati.

Pročitaj više

„Oblak nad Saharom“ Dragana Markovića i Radeta Tanasijevića u prodaji od 6. maja

U britkoj alegorijskoj priči autorskog dvojca Radeta Tanasijevića i Dragana Markovića – „Oblak nad Saharom“ – postavlja se veliko pitanje: može li se oblak pripitomiti i vezati za kočić? I šta biva kad pokušamo?

Pročitaj više
Besplatna dostava - vest

Besplatna isporuka od 1. do 3. maja 2026. na laguna.rs, delfi.rs i dicearena.rs

Predstojećeg vikenda računajte na posebnu pogodnost! Od 1. do 3. maja 2026, poručivanjem putem sajtova delfi.rs, laguna.rs i dicearena.rs, ostvarujete pravo na besplatnu dostavu na teritoriji Republike Srbije. Ne propustite priliku da naručite omiljene knjige bez dodatnih troškova isporuke i obogatite svoju kolekciju, ili artikal iz raznovrsne ponude gift programa i, naravno, brojne uzbudljive i zabavne društvene igre!

Pročitaj više

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
unicredit-seeklogo
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
IPS-NBS

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com