Četiri Lagunina romana u užem izboru za nagradu „Stevan Sremac“
Romani „Sloboda govora“ Vladana Matijevića, „Epizodisti i junaci“ Vladislave Vojnović, „Zamalek“ Dejana Tiago-Stankovića i „Kontraendorfin“ Svetislava Basare u užem su izboru za nagradu „Stevan Sremac“ za najbolju proznu knjigu u 2020. godini, saopštili su iz Niškog kulturnog centra.
Žiri je suzio izbor na 5 knjiga od 69 naslova koji su pristigli na konkurs za priznanje koje nosi ime jednog od najznačajnijih srpskih realističkih pisaca i hroničara Niša.
Žiri će odluku o dobitniku doneti krajem oktobra 2021. godine. Nagrada će dobitniku biti uručena tokom trajanja manifestacije „Dani Stevana Sremca“ koja se održava u Nišu svakog novembra. Nagrada se ove godine dodeljuje 18. put zaredom, navode u saopštenju.
Koja je knjiga najbolja, odlučuje žiri koji ove godine čine dr Jasmina Ahmetagić, Vule Žurić i dr Dejan Milutinović.
Nagradu „Stevan Sremac“ dodeljuje Grad Niš, a podržava je Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije. Manifestaciju realizuje Niški kulturni centar.
Autor: M. Milojević Kostić
Izvor: Južne vesti


























