Autor „Igre prestola“ Džordž R. R. Martin otvorio je sopstvenu knjižaru bez imalo pompe
Mesto dešavanja: Santa Fe u Novom Meksiku. Kako javlja Associated Press, autor „Igre prestola“ i televizijski producent Džordž R. R. Martin je na listu svojih dostignuća uvrstio i vlasništvo knjižare.
Poznati pisac fantastike otvorio je knjižaru Beastly Books u Santa Feu, u novembru 2019. godine, u neposrednoj blizini bioskopa kom je iznova udahnuo život 2013. godine, kako su objavile novine Santa Fe New Mexican.
U knjižari se prodaju autorove knjige, kao i naslovi lokalnih autora, ali i artikli sa tematikom „Igre prestola“.
Martin, dugogodišnji stanovnik Santa Fea, napisao je na svom blogu da je knjižaru, između ostalog, otvorio zato što je hol bioskopa „Žan Kokto“ bio previše mali za izlaganje knjiga gostujućih autora.
Martin se u junu prošle godine pridružio umetničkom kolektivu sa sedištem u Novom Meksiku poznatim pod nazivom Meow Wolf.
Dodeljena mu je funkcija „glavnog graditelja svetova“ na stalnoj postavci koja se nalazi unutar višedimenzionalne kuće misterija u Santa Feu.
Martinov književni serijal – Pesma leda i vatre, poslužio je kao inspiracija za televizijsku seriju „Igra prestola“ u produkciji HBO, čija je poslednja sezona emitovana u maju prošle godine.
Izvor: usatoday.com
Prevod: Aleksandra Branković
Foto: Gage Skidmore
Autor: Džordž R. R. Martin























