Na knjižarskim policama uskoro će se naći osamnaesto izdanje knjige „
Romani“ Ive Andrića, u kojoj su sabrana dela: „Travnička hronika“, „Na Drini ćuprija“, „Gospođica“ i „Prokleta avlija“. Ova remek-dela srpske književnosti istovremeno su trajni literarni spomenik gradovima Travniku, Višegradu, Beogradu i Istanbulu, koji su uglavnom bili žarišne tačke Andrićevog života i čitavog njegovog pripovednog dela.
Ne jenjava interesovanje za knjigu Dejana Tiago-Stankovića „
Zamalek“, nagrađenu Nagradom Evropske unije za književnost, pa je u štampi njeno deseto izdanje. „Zamalek“ je roman koji se čini kao putopis pun opisa čudnih običaja, leksikon egzotičnih pojmova ili nekakav uvrnuti bedeker o Egiptu. A onda, malo-pomalo, iz novootkrivenih delova istorije te zemlje i sjajnog opisa mentaliteta njenih stanovnika počinje da izranja priča.
Čitajući osmo izdanje knjige „
Želim“ Gradimira Stojkovića, uživaćete u sjajnoj priči jednog od najvoljenijih pisaca za decu i mlade. Ovaj roman će vas podsetiti da bismo svi voleli da nam se želje ostvare. Samo ne zaboravite: želeti – to je jedna ozbiljna veština!
U štampi je šesto izdanje romana „
Muška azbuka“ Mirjane Bobić Mojsilović, koji je doživeo i veoma uspešnu TV ekranizaciju. Ovo je roman o muškarcu koji nabrajajući asocijacije po azbučnom redu pokušava da odagna paniku pre nego što zauvek ostavi svoju ženu i započne nov život. To je i priča o braku, strahu, ponavljanju, ljubavi, mržnji i kolebanju ispričana iz ugla muškarca.
Još jedna knjiga Mirjane Bobić Mojsilović doživeće novo izdanje. Za nešto više od dve nedelje od izlaska iz štampe, zbirka priča „
Baba, nemoj ništa da me pitaš“ doživeće drugo izdanje. Obogaćena sa devet novih priča, ova riznica svakodnevnih čuda, večnih sudbina malih ljudi, nepretencioznih osećanja koja nas rastaču i stvaraju iznova nas podseća zašto čuvamo, volimo i nerado pozajmljujemo ali rado prijateljima poklanjamo knjige Mirjane Bobić Mojsilović.
Šesto izdanje doživeće knjiga „
Hodočašće Arsenija Njegovana“ Borislava Pekića. U ovoj knjizi Arsenije Njegovan, kućevlasnik, rentijer i veleposednik, zaljubljen je u svoje kuće koje naziva imenima žena. Odlazeći na aukciju za kuću koju je iznad svega želeo, 27. marta 1941. zabasaće na demonstracije protiv potpisivanja Trojnog pakta i stradaće, kao protivnik ili pristalica – ni sam nije mogao tačno da razluči. Godinama ne izlazi iz kuće gledajući sa prozora kako se razvija Novi Beograd na drugoj obali reke.
Kada ispravno upotrebimo izraz Damoklov mač, da li zaista znamo ko je bio Damokle? Kada kažemo da je otvorena Pandorina kutija, jesmo li sasvim sigurni ko je bila Pandora i kako je došla da svoje kutije? Svrha knjige „
Antičke izreke“ Vladete Jankovića je da na ovakva pitanja jasno i zabavno odgovori, da tako proširi okvire naše opšte kulture i pomogne nam da se tačnije i slikovitije izražavamo. U štampi je šesto izdanje ove knjige.
U štampi je peto izdanje knjige Dejana Lučića „
Teorija zavere III: Škola za ubice“. U ovoj knjizi Lučić nam otkriva kako je stvorena surova Titova tajna policija, kako je radila Udba, ko je bio Koča Popović, zašto deca starih udbaša i oficira kontraobaveštajne službe ruše komunizam, zašto je ubijen obaveštajac Momir Gavrilović, ko je i zašto ubio generala Buhu, piše o hrvatskoj Udbi i vezama sa narko-bosovima…
U štampi je četvrto izdanje knjige „
Ruski prozor“ dvostrukog dobitnika Ninove nagrade Dragana Velikića. Prvi deo romana predstavlja ličnu ispovest glavnog junaka, drugi deo je rekonstrukcija junakove prošlosti i preplitanje njegove lične istorije s društvenom, a treći deo predstavlja zbir više glasova, ljudi bliskih glavnom junaku.
Posle nešto više od dve nedelje od izlaska
autobiografija Bekima Fehmiua, slavnog jugoslovenskog glumca, doživeće drugo izdanje. Ovo je prvi deo njegovih memoara, koji pokrivaju period od detinjstva do odlaska u Beograd, dakle od rođenja 1936. do 1955.