Promocija zbirke priča „Zemaljski dugovi“ grupe autora sa Ivom Andrićem kao glavnim junakom održaće se u četvrtak, 21. februara, u prostorijama Srpskog književnog društva i Udruženja književnika Srbije sa početkom u 19 sati.
Knjigu „Zemaljski dugovi“ satkanu od trideset priča savremenih srpskih i jednog argentinskog pripovedača predstaviće Miroslav Josić Višnjić, Ljiljana Đurđić, Igor Marojević, Vesna Perić, Vule Žurić, Miodrag Raičević, Milovan Marčetić i drugi prisutni autori.
Milovan Marčetić, priređivač ove zbirke priča, smatra da vrednost i veličina Andrićevog dela nimalo nisu okrnjeni, što potvrđuje i pažnja koja je posvećena Andrićevom delu.
Vrednost ove knjige je u tome što nam kazuje kako današnji najbolji srpski prozaisti vide Andrića kao pisca i ličnost, ili šta je od Andrića kao pisca i njegovog dela „ostalo“ u vremenu kada se književne mode brzo menjaju, kada se u borbi za publicitet i „slavu“ ne biraju sredstva.
Svi poštovaoci Ive Andrića moći će da uživaju u igrokazu inspirisanom knjigom koji će izvesti glumci pozorišta „Dadov“ i degustaciji vina koji je obezbedila vinarija „Mačkov podrum“.
Najnovije
Pogledaj sve
Milica Vučković potpisuje novi roman „Roditelji kućnih ljubimaca“ na otvaranju Delfi knjižare „Dobrica Ćosić“ u Landmark Residence
Autorka bestselera „Smrtni ishod atletskih povreda“ Milica Vučković potpisivaće svoj novi roman „Roditelji kućnih ljubimaca“ u četvrtak 23. jula u Delfi knjižari „Dobrica Ćosić“ koja toga dana svečano otvara vrata na novoj lokaciji – u Landmark Residence na Bulevaru kralja Aleksandra 142k!
Pročitaj više
Novi roman Milice Vučković „Roditelji kućnih ljubimaca“ u ekskluzivnoj onlajn prodaji
Roman „Roditelji kućnih ljubimaca“ Milice Vučković, autorke bestselera „Smrtni ishod atletskih povreda“, biće dostupan u ekskluzivnoj onlajn prodaji od četvrtka 16. jula do srede 22. jula 2026. na sajtovima laguna.rs i delfi.rs
Pročitaj više
Velika Lagunina letnja akcija: 40 posto popusta na odabrane naslove za uživanje u čitanju
Imamo odličnu vest za sve ljubitelje knjiga: od 2. jula 2026. do 1. avgusta 2026. organzujemo „Veliku letnju akciju“ i na odabrane naslove odobravamo 40 posto popusta.
Pročitaj više
„Trilogija ženskog pera“: Obogatite svoju biblioteku novim romanima Ane Atanasković, Ljiljane Šarac i Slavice Mastikose i ostvarite popuste!
Akcija „Trilogija ženskog pera“ okuplja tri domaće autorke – Anu Atanasković, Ljiljanu Šarac i Slavicu Mastikosu!
Pročitaj više



















