Tokom dvodnevnog gostovanja u Novom Sadu, Uroš Petrović je 5. decembra održao književni susret u Gradskoj biblioteci pred prepunom salom. Kao i uvek kada je reč o književnim susretima popularnog autora, atmosfera je bila sjajna, uz razmenu mnogo dobre energije i ideja. O romanu „Deca Bestragije“ govorila je Ljiljana Pešikan-Ljuštanović, a na velikom platnu prikazan je trejler za nagrađeni roman, kao i Petrovićeve fotografije koje su poslužile kao inspiracija za lokacije opisane u ovoj knjizi.
Sutradan, 6. decembra 2013. godine, u prostorijama Zmajevih dečjih igara, Laguninom autoru je svečano dodeljena i nagrada „Rade Obrenović“.
Podsećamo, žiri nagrade „Rade Obrenović“ Zmajevih dečjih igara odlučio je da je najbolji roman namenjen deci i mladima u 2013.godini – roman „Deca Bestragije“. Ova knjiga koja je u godini objavljivanja doživela tri izdanja i dalje izaziva veliku pažnju javnosti. Ovo je drugi put da Lagunin autor dobija ovu uglednu nagradu. Nagrađen je i za roman „Peti leptir“ 2007. godine, koji ima već sedam izdanja.
type="_moz">
























