Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

BUKMARKER-logo

Susret Jelene Bačić Alimpić sa čitaocima u Ada Mall Shopping Centru

Ljubitelji lepe književnosti i poštovaoci stvaralaštva Jelene Bačić Alimpić imali su priliku da se susretnu sa omiljenom autorkom u Ada Mall Shopping centru, gde je upriličena promocija njenog najnovijeg romana „Nisam kriva“.



Osim o junakinjama knjige „Nisam kriva“ i snažnoj poruci koju nosi ova priča o sudbini dve žene koje su se našle pred ponorom života, ali koje su opstale zahvaljujući hrabrosti, upornosti i borbi, Jelena se sa mnogo emocija prisetila i kako je pre više od decenije nastao njen prvi roman „Ringišpil“ i ispričala kako gleda na put koji je njena književnost od tada do danas prešla. Jelena je na samom kraju zagolicala maštu čitaocima, otkrivši da je polako počela da se oprašta sa Hanom Rajs i Sarom Porter, protagonistkinjama romana „Nisam kriva“, i da je počela da oblikuje u glavi ideje za novu priču.


Nakon oficijelnog dela promocije čitaoci su prilazili da dobiju potpis u svoj primerak knjige, ali i da omiljenoj autorki daju originalne i lepe poklone, iskažu komplimente i još jednom joj dokažu koliko vole njene knjige i koliko veliku vrednost za njih ima svaka njena napisana reč.

Podelite na društvenim mrežama:

Slika Jelena Bačić Alimpić

Jelena Bačić Alimpić

Jelena Bačić Alimpić je rođena 1969. godine u Novom Sadu. Školovala se u Karlovačkoj gimnaziji u Sremskim Karlovcima i na Filozofskom fakultetu u rodnom gradu, na Katedri za jugoslovenske književnosti i srpskohrvatski jezik. Radila je kao novinar i autor dokumentarnih televizijskih emisija za JRT mrežu i TV Novi Sad u periodu od 1987.

Nastavlja se akcija „Avgustovski vikendi“: romani vladike Grigorija, Tonija Parsonsa, Gorana Markovića i drugih – na popustu od čak 40, 50 i 60%

Nastavlja se akcija „Avgustovski vikendi“: romani vladike Grigorija, Tonija Parsonsa, Gorana Markovića i drugih – na popustu od čak 40, 50 i 60%

Akcija „Avgustovski vikendi“ se nastavlja! I ovog vikenda, od petka 7. avgusta do nedelje 9. avgusta 2026, očekuju vas posebni popusti na odabrane Lagunine knjige, i to na sajtovima delfi.rs, laguna.rs i u svim Delfi knjižarama.

Pročitaj više
Slavica Mastikosa: Kad naučimo da živimo sa posledicama sopstvenih izbora, dobijamo šansu da pronađemo mir

Slavica Mastikosa: Kad naučimo da živimo sa posledicama sopstvenih izbora, dobijamo šansu da pronađemo mir

Slavica Mastikosa rođena je 1950. u Zemunu, gde je završila osnovnu, a potom i srednju medicinsku školu. Radila je kao medicinska sestra u Frankfurtu na Majni. Do sada je izdala romane „Tri hleba nasušna“, „Međaši savesti“, „Zakon srca“, „Tri hleba nasušna na polici vremena“, koji su objavljeni u više izdanja.

Pročitaj više
Hišam Matar: Pronalazimo se u očima onih koje volimo

Hišam Matar: Pronalazimo se u očima onih koje volimo

Kroz razgovor o romanu „Moji drugovi“, sa britansko-libijskim piscem Hišamom Matarom dotakli smo se i važnih životnih pitanja, kao što su: šta danas znači biti čovek i koliko se vrednuju sloboda i hrabrost.

Pročitaj više
Prikaz zbirke „Život se odvija na rubovima“: Dragoj plastičnoj lutki kraj sebe

Prikaz zbirke „Život se odvija na rubovima“: Dragoj plastičnoj lutki kraj sebe

Knjiga „Život se odvija na rubovima“ Tanje Stupar Trifunović sudara nas sa marginama sopstva, koje u vlastitim konvulzijama ipak traži put, izlaz pred kojim će popustiti sve stege i gdje će biti moguća sloboda.

Pročitaj više

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.