Šestog dana Sajma knjiga u Beogradu sa posetiocima Laguninog štanda družiće se Ivana Kuzmanović, Dejan Stojiljković i Đorđe Milosavljević.
Autor romana „Konstantinovo raskršće“ i dobitnik nagrade „Miloš Crnjanski“ na ovogodišnjem Sajmu knjiga predstavlja svoj novi roman. Istorijski roman „Duge noći i crne zastave“ Dejana Stojiljkovića već je prodat u preko 10 hiljada primeraka. Ovo je veliki uspeh knjige koju je Laguna objavila u svojoj prestižnoj ediciji „Meridijan“. Publici se očigledno veoma svidela priča o srpskom srednjem veku čiji su junaci poznati likovi iz naše istorije i epa: Miloš Obilić, Ivan Kosančić, Milan Toplica, knez Lazar, Marko Mrnjavčević, braća Musići... Mnogi knjigu već porede sa čuvenim serijalom „Igra prestola“ Džordža R. R. Martina (takođe u izdanju Lagune) kao i sa Tolkinovim „Gospodarom prstenova“ i istorijskim romanima Stivena Presfilda.
Dejan Stojiljković svoje romane potpisivaće na štandu Lagune od 15 sati.
Istog dana sa svojim čitaocima će se družiti Đorđe Milosavljević, dobitnik nagrade „Isidora Sekulić“ za roman „Đavo i mala gospođa“. „Jagodići – Pokladske vatre“ su roman o junacima popularne TV serije. Prvi deo romana, „Pokladske vatre“, uzbudljiva je priča o naporima braće Jovana i Branka da spasu imanje svog oca grofa Milana opterećeno ne samo brojnim hipotekama nego i porodičnim tajnama i intrigama iz prošlosti. Dok se grof Milan oporavlja od posledica moždanog udara u sanatorijumu u Slankamenu, kaštelu se približava jedna dugo spremana zavera, u luksuznom okruženju i među brojnim ljubavnicama na koju su Jagodići generacijama navikli. U isto vreme, među paorima koji služe na imanju, posle pokladskih maškarada pojaviće će se preteća prilika sa maskom na glavi i brijačem u ruci...
Na štandu Lagune od 17 sati, pored autora Đorđa Milosavljevića, sa posetiocima će se družiti glumice Gorica Popović i Zorana Bečić, glumci Dragan Nikolić i Milorad Mandić Manda, glumac i producent Dejan Lutkić i reditelj Miroslav Lekić.
Ako je prethodna knjiga „Od kada sam se zavolela – VOLIM“ pokretala procese na nivou relativno jasnih emocija i misli, novi roman Ivane Kuzmanović „U ime Ljubavi“ pokreće na nivou najdubljih slojeva bića. Roman „U ime Ljubavi“ nosi univerzalne principe, podjednako važne za oba pola i za sve generacije. Slavica je provela godine pokušavajući da isceli rane koje joj je naneo crnokosi mladić, tešeći se da će ga stići zaslužena kazna. A onda, petnaest godina kasnije, putevi su im se ukrstili na mestu na kojem su se tome najmanje nadali. Branko je sada neko sasvim drugačiji, neko kome su oprost i ljubav preko potrebni. Mnogobrojna iskušenja su pred njima. Nagrada je – novi život.
Ivana Kuzmanović će se na štandu Lagune družiti sa svojim čitaocima od 19 sati.
Najnovije
Pogledaj sve
Milica Vučković potpisuje novi roman „Roditelji kućnih ljubimaca“ na otvaranju Delfi knjižare „Dobrica Ćosić“ u Landmark Residence
Autorka bestselera „Smrtni ishod atletskih povreda“ Milica Vučković potpisivaće svoj novi roman „Roditelji kućnih ljubimaca“ u četvrtak 23. jula u Delfi knjižari „Dobrica Ćosić“ koja toga dana svečano otvara vrata na novoj lokaciji – u Landmark Residence na Bulevaru kralja Aleksandra 142k!
Pročitaj više
Novi roman Milice Vučković „Roditelji kućnih ljubimaca“ u ekskluzivnoj onlajn prodaji
Roman „Roditelji kućnih ljubimaca“ Milice Vučković, autorke bestselera „Smrtni ishod atletskih povreda“, biće dostupan u ekskluzivnoj onlajn prodaji od četvrtka 16. jula do srede 22. jula 2026. na sajtovima laguna.rs i delfi.rs
Pročitaj više
Velika Lagunina letnja akcija: 40 posto popusta na odabrane naslove za uživanje u čitanju
Imamo odličnu vest za sve ljubitelje knjiga: od 2. jula 2026. do 1. avgusta 2026. organzujemo „Veliku letnju akciju“ i na odabrane naslove odobravamo 40 posto popusta.
Pročitaj više
„Trilogija ženskog pera“: Obogatite svoju biblioteku novim romanima Ane Atanasković, Ljiljane Šarac i Slavice Mastikose i ostvarite popuste!
Akcija „Trilogija ženskog pera“ okuplja tri domaće autorke – Anu Atanasković, Ljiljanu Šarac i Slavicu Mastikosu!
Pročitaj više















