Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

BUKMARKER-logo

Putovanje koje nikada nećete zaboraviti – „Putovanje u središte Zemlje“ Žila Verna

putovanje-u-srediste-zemlje-0344
Čeka vas neverovatna avantura duboko ispod površine Zemlje!

Kad profesor Lidenbrok pronađe drevni rukopis u kojem se krije skriveni put do središta Zemlje, sa hrabrim nećakom Akselom i njihovim neustrašivim vodičem Hansom krenuće na uzbudljivu ekspediciju da otkrije tajne koje se kriju pod našim nogama.
Dok putuju sve dublje u nepoznato, nailaze na podzemni okean, izumrla stvorenja i pejzaže koji prkose i najbujnijoj mašti. Da bi uspešno okončali ovu fascinantnu pustolovinu, oni će morati da savladaju opasne prepreke, pokažu izuzetnu hrabrost i zaštite jedni druge.

Namenjen svim generacijama, bezvremeni klasik „Putovanje u središte zemlje“ odvešće vas na putovanje koje nikada nećete zaboraviti.

Laguninu ediciju „Klasici književnosti za decu“ čine nezaobilazna književna ostvarenja dečje literature. Ovi bezvremenski klasici namenjeni su najmlađima koji tek otkrivaju svet književnosti, ali i starijima koje će ova velika dela vratiti u čarobni svet detinjstva. Među naslovima možete pronaći i knjige „Robinson Kruso“, „Lesi dolazi kući“, „Doživljaji Toma Sojera“, „Hajduci“, „Orlovi rano lete“, a uskoro izlazi i „Dečaci Pavlove ulice“, „Alisa u Zemlji čuda“ i druge.

Klasik svetske književnosti za decu roman „Putovanje u središte Zemlje“ Žila Verna možete pronaći od četvrtka 29. avgusta u svim knjižarama Delfi, Laguninim klubovima čitalaca, onlajn knjižari delfi.rs i na sajtu laguna.rs.

Podelite na društvenim mrežama:

Slika Žil Vern

Žil Vern

Žil Vern (1828−1905) je francuski pisac koji je voleo nauku i putovanja. U svojim avanturističkim delima, spajao je to dvoje. Njegova knjiga Pet nedelja u balon u, objavljena je 1863. godine. Deset godina potom, napisao je Put oko sveta za osamdeset dana . Još jedno njegovo čudesno delo jeste roman Dvadeset hiljada milja pod morem .

Spremite spiskove! Noć knjige od 12. do 14. juna!

Od 12. do 14. juna 2026. godine održaće se 34. Noć knjige pod pokroviteljstvom Banca Intesa u svim knjižarama Delfi i Laguninim klubovima čitalaca na 74 lokacije u 38 gradova u Srbiji i regionu, kao i na sajtovima laguna.rs, delfi.rs i dicearena.rs.

Pročitaj više

„Knjige upola cene“: Odabrani Lagunini naslovi na popustu 50% od 25. do 31. maja 2026.

Radost za sve ljubitelje čitanja! Akcija „Knjige upola cene“ traje od 25. do 31. maja 2026. u toku koje ćete moći da pronađete odabrane naslove u izdanju Lagune u svim Delfi knjižarama, kao i na sajtovima delfi.rs i laguna.rs i to na popustu od čak 50%!

Pročitaj više

U svetu gde svi žele da budu viđeni, saznajte kako da budete zapamćeni – predstavljena knjiga Ivana Stankovića „Lični brend za početnike“

U vremenu kada svi žele da budu viđeni, Ivan Stanković je napisao knjigu o tome kako biti zapamćen. „Lični brend za početnike“ je prva knjiga kod nas koja jednostavno i precizno objašnjava kako se gradi profesionalni identitet u vremenu kada je vidljivost postala jednako važna kao i znanje.

Pročitaj više

Nova Lagunina knjižara na Kaleniću – mesto za knjige, susrete i inspiraciju

Ljubitelji knjiga uskoro će dobiti novu omiljenu adresu. Na jednoj od najživljih tačaka u gradu, kod pijace „Kalenić“ u Ulici Maksima Gorkog 11, biće otvorena nova knjižara u lancu Delfi i Lagunin klub čitalaca – prostor osmišljen kao savremena gradska lifestyle knjižara, mesto susreta čitalaca, komšija, porodica i svih onih koji veruju da knjige oplemenjuju svakodnevicu.

Pročitaj više

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
unicredit-seeklogo
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
IPS-NBS