U okviru manifestacije „Dani evropske baštine“ Jelena Bačić Alimpić održaće 21. septembra promociju romana „Njegove bele rukavice“ na Tvrđavi u Baču.
U romanu „Njegove bele rukavice“ autorka nas vodi u Sarajevo početkom 20. veka. Njena junakinja je Ljubica Ignjatović, lepa i pametna Jevremova kći. Ušuškana u bezbednost porodičnog doma, Ljubica slučajno upoznaje Karela Dragutina Harta, poverenika vlade koji će joj pomutiti razum. Zaslepljena strašću i ljubavnim nasladama, ona neće imati snage da se suoči sa istinom. Međutim, nakon što otkrije pravo lice muškarca koga silno voli, odlučiće da preuzme sudbinu u svoje ruke. Priču o svom neobičnom životu i fatalnoj ljubavi okruženoj zidinama i bodljikavom žicom pretvoriće u potresnu i uzbudljivu ispovest.
Dobro došli!

Jelena Bačić Alimpić
Jelena Bačić Alimpić je rođena 1969. godine u Novom Sadu. Školovala se u Karlovačkoj gimnaziji u Sremskim Karlovcima i na Filozofskom fakultetu u rodnom gradu, na Katedri za jugoslovenske književnosti i srpskohrvatski jezik. Radila je kao novinar i autor dokumentarnih televizijskih emisija za JRT mrežu i TV Novi Sad u periodu od 1987.
Više o autoru
Najnovije
Pogledaj sve
Nastavlja se akcija „Avgustovski vikendi“: romani vladike Grigorija, Tonija Parsonsa, Gorana Markovića i drugih – na popustu od čak 40, 50 i 60%
Akcija „Avgustovski vikendi“ se nastavlja! I ovog vikenda, od petka 7. avgusta do nedelje 9. avgusta 2026, očekuju vas posebni popusti na odabrane Lagunine knjige, i to na sajtovima delfi.rs, laguna.rs i u svim Delfi knjižarama.
Pročitaj više
Slavica Mastikosa: Kad naučimo da živimo sa posledicama sopstvenih izbora, dobijamo šansu da pronađemo mir
Slavica Mastikosa rođena je 1950. u Zemunu, gde je završila osnovnu, a potom i srednju medicinsku školu. Radila je kao medicinska sestra u Frankfurtu na Majni. Do sada je izdala romane „Tri hleba nasušna“, „Međaši savesti“, „Zakon srca“, „Tri hleba nasušna na polici vremena“, koji su objavljeni u više izdanja.
Pročitaj više
Hišam Matar: Pronalazimo se u očima onih koje volimo
Kroz razgovor o romanu „Moji drugovi“, sa britansko-libijskim piscem Hišamom Matarom dotakli smo se i važnih životnih pitanja, kao što su: šta danas znači biti čovek i koliko se vrednuju sloboda i hrabrost.
Pročitaj više
Prikaz zbirke „Život se odvija na rubovima“: Dragoj plastičnoj lutki kraj sebe
Knjiga „Život se odvija na rubovima“ Tanje Stupar Trifunović sudara nas sa marginama sopstva, koje u vlastitim konvulzijama ipak traži put, izlaz pred kojim će popustiti sve stege i gdje će biti moguća sloboda.
Pročitaj više



















