Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

BUKMARKER-logo

Prikaz nove knjige Paola Konjetija „Divlji dečak“

Ovaj dnevnik-memoar govori o Konjetijevim putovanjima. Njegova namera nikada nije bila da dosegne vrh ili „osvoji planine“, već da sledi stazu iz knjige „Snow Leopard“ Pitera Metajesena; da izbegne užurbanost svakodnevnog života i istraži udaljene pejzaže i kulture, na koje će svet uskoro i da zaboravi.

Konjetijeva proza ima smirujući efekat: on evocira čudo i spokojstvo prirodnog sveta, kao i poštovanje prema relativno jednostavnim načinima života sa kojima se susreće tokom svog putovanja. Iako nas autor ni na šta ne nagovara, čitaocu ne može da promakne jasna i važna poruka; da se ono dobro može pronaći ako se sklonimo od modernog sveta, ako boravimo u prirodi, te da drevne kulture i običaje vredi zaštititi.

Uživao sam čitajući knjigu, mada imam utisak da se novela „Divlji dečak“ naglo završila. Opšti ton i namera Konjetijevog pisanja jesu ostavili utisak na mene, ali želeo sam da mi knjiga otkrije nešto više, da me prosvetli, s obzirom da predstavlja „putovanje samootkrivanja“.

Bez obzira na to, ova knjiga predstavlja prijatno, malo ljubavno pismo izvanrednom i jedinstvenom mestu, i savetujem da je pročitate ako uživate u nekonvencionalnim putopisnim memoarima, opisima prirode i omažima drugim književnim delima.

Izvor: Goodreads
Prevod: Lidija Janjić

Podelite na društvenim mrežama:

Slika Paolo Konjeti

Paolo Konjeti

Paolo Konjeti (Milano, 1978) objavio je kod izdavačke kuće minimum fax knjige Priručnik za uspešne devojke (2004), Nešto malo se sprema da eksplodira (2007), Sofija se stalno oblači u crno (2012) i Na pecanju u najdubljim virovima (2014). Na temu planine objavio je knjigu Divlji dečak ( Terre di mezzo , 2013).

Knjiga nikad dosta: Akcija „3 za 999“ od 4. do 17. maja 2026.

Sve nas koje raduje svaki susret sa knjigama, obradovaće vest da će od 4. do 17. maja 2026. trajati akcija na odabrane Lagunine naslove – „3 za 999“ – u svim Delfi knjižarama, Laguninim klubovima čitalaca u zemlji i regionu, kao i na sajtovima laguna.rs i delfi.rs.

Pročitaj više

Promocija „Grenlanda“ Viktora Lazića 5. maja u knjižari Delfi SKC

O zemlji koja menja ravnotežu sveta, aktuelnoj geopolitičkoj situaciji, o važnim, večnim temama i neviđenoj lepoti ledenih gromada kraj srditog uzburkanog mora – biće reči na promociji „Grenlanda“, najnovije knjige Viktora Lazića, u kafeteriji Bukmarker, u utorak 5. maja od 18 sati.

Pročitaj više

„Oblak nad Saharom“ Dragana Markovića i Radeta Tanasijevića u prodaji od 6. maja

U britkoj alegorijskoj priči autorskog dvojca Radeta Tanasijevića i Dragana Markovića – „Oblak nad Saharom“ – postavlja se veliko pitanje: može li se oblak pripitomiti i vezati za kočić? I šta biva kad pokušamo?

Pročitaj više
Besplatna dostava - vest

Besplatna isporuka od 1. do 3. maja 2026. na laguna.rs, delfi.rs i dicearena.rs

Predstojećeg vikenda računajte na posebnu pogodnost! Od 1. do 3. maja 2026, poručivanjem putem sajtova delfi.rs, laguna.rs i dicearena.rs, ostvarujete pravo na besplatnu dostavu na teritoriji Republike Srbije. Ne propustite priliku da naručite omiljene knjige bez dodatnih troškova isporuke i obogatite svoju kolekciju, ili artikal iz raznovrsne ponude gift programa i, naravno, brojne uzbudljive i zabavne društvene igre!

Pročitaj više

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
unicredit-seeklogo
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
IPS-NBS

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com