Na kultnoj beogradskoj lokaciji, u SKC-u, mestu sa tradicijom entuzijazma i svežih ideja, odnedavno radi najveća knjižara u gradu, sedma po redu u knjižarskom lancu DELFI.
Svečanost povodom otvaranja knjižare SKC zakazana je za četvrtak 17. septembar u 17.00. Organizovan je prigodan program u okviru kojeg će knjige biti na promotivnom popustu do 30% i biće podeljeni pokloni posetiocima knjižare. Kao učesnici programa najavljeni su mnogobrojni domaći pisci i javne ličnosti a voditelj će biti gospodin Miloš Milovanović.
U okviru knjižare postoji i mali izložbeni prostor a na svečanosti će biti otvorena izložba ličnih predmeta domaćih pisaca. Izloženi predmeti predstavljaju kreativna, autentična i duhovita rešenja naših književnika.
Specijalan gost na otvaranju biće Aleksa Gajić, dobitnik ovogodišnje nagrade za doprinos srpskoj kinematografiji i autor prvog srpskog anima filma Technotise – Edit i ja.
Izdavačke kuće Laguna, Mono i Manjana, Alnari, Čarobna knjiga, Evro Giunti, Stilos art, Geopoetika i Stubovi kulture pripremili su oko 300 knjiga na poklon svima koji na dan svečanog otvaranja posete knjižaru i kupe bilo koju knjigu. Ostali sponzori pokloniće 150 Svarovski privezaka za mobilne telefone, 150 ženskih torbi David Jones, 150 Grazia poklona, 50 Cinears DVD-ja i 50 flaša kvalitetnog domaćeg vina.
Na 350 m² renoviranog prostora, knjižara DELFI nudi najveći izbor knjiga svih domaćih izdavača, strane knjige, antikvarne knjige, gift program, multimediju i igrice. U saradnji sa svim izdavačima, knjižara organizuje razne kulturne sadržaje, promocije i radionice.
Otvaranje ove knjižare je osveženje u postojećem stanju domaćeg knjižarstva i predstavlja važan kulturni događaj u životu grada.
Najnovije
Pogledaj sve
Velika Lagunina letnja akcija: 40 posto popusta na odabrane naslove za uživanje u čitanju
Imamo odličnu vest za sve ljubitelje knjiga: od 2. jula 2026. do 1. avgusta 2026. organzujemo „Veliku letnju akciju“ i na odabrane naslove odobravamo 40 posto popusta.
Pročitaj više
Novi roman Jelene Bačić Alimpić u prodaji ekskluzivno onlajn od 29. juna do 2. jula 2026!
Novi roman jedne od najčitanijih domaćih spisateljica Jelene Bačić Alimpić „Krojačev sin“, od 29. juna do 2. jula 2026, biće dostupan u ekskluzivnoj onlajn prodaji na sajtovima laguna.rs i delfi.rs
Pročitaj više
Jelena Bačić Alimpić predstavlja i potpisuje novi roman 9. jula u SKC
Posle romana „Krojač“ koji je osvojio desetine hiljada čitalaca, Jelena Bačić Alimpić je napisala nastavak, roman „Krojačev sin“. Bestseler autorka nas vraća u svet porodice Bajer i donosi novu, snažnu priču o ljubavi, gubitku, tajnama i praštanju.
Pročitaj više
Akcija „Moje leto uz knjige“! 50% popusta na odabrane dečje naslove u izdanju Lagune
Letnji raspust počinje! A gde se mogu doživeti najuzbudljivije avanture? U knjigama!
Pročitaj više














