Plafoni obloženi ogledalima i ukrštene stepenice ovoj kineskoj knjižari daju atmosferu M. K. Ešerovih drvoreza
Knjižare Žongšuge koje je dizajnirala arhitektonska kompanija X+Living iz Šangaja, imaju prostorije koje podjednako vape za ljubiteljima knjiga i ljubiteljima iluzije. Svaka od knjižara ovog kineskog lanca je jedinstveno i specifično dizajnirani prostor sa elementima odraza koji navode posetioce da utonu i prepuste se paralelnom ambijentu. U ogranku koji se nalazi u Čungkingu, ukrštene stepenice i plafoni obloženi ogledalima udvostručuju osećaj u prostoru stvarajući efekat koji nedvosmisleno liči na Ešerov drvorez ili beskonačno „indijsko stepenište“.
U knjižari u Jangžuu, svaka prostorija u kojoj se nalaze knjige takođe sadrži i ogledala, mada se većina nalazi na podovima, pre nego na plafonima. Ovi staklasti elementi imaju svrhu stvaranja iluzija i fatamorgana, u cilju podražavanja kanala, reka i jezera koji su deo ovog grada. Možete zaviriti unutar knjižare koja se nalazi u Jangdžou u videu koji je snimio portal Great Big Story. Ukoliko želite da saznate više o ostalim Žongšuge knjižarama, posetite internet stranicu X+Living.
Izvor: thisiscolossal.com
Fotografije preuzete sa sajta designyoutrust.com
Prevod: Aleksandra Branković


![Stigao je zvanični trejler adaptacije romana „Veriti“ Kolin Huver [video]](https://laguna.oozmi-cdn.com/images/7aebed84-b6e0-4c2b-9197-33f799717f9b/Veriti-EKRANIZACIJA-w320.webp)
![Oto Oltvanji gost podkasta ThrillerTalks: U Francuskoj su pisci trilera kao kraljevi [video]](https://laguna.oozmi-cdn.com/images/5b00b54a-7bf5-4d1a-a4fa-06b6d8b67aa7/DSC05281-w320.webp)
















