Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

BUKMARKER-logo

„Neznanac u Kornvolu“ Liz Fenik od 1. februara u prodaji

Da li je dovoljno smela da se prepusti ljubavi?

Stara je kornvolska izreka: „Spasi neznanca s mora i postaće ti neprijatelj.“

Velika nada operske scene, tridesetogodišnja Gejb Blajd iz neznanih razloga posvetila se skromnom komponovanju muzike za reklame. Umesto da se vrati svojoj karijeri, odlučuje da se preseli kod svoje babe slikarke, samotnjakinje i čudakinje Džonti, u usamljenu brvnaru na obali Francuzovog potoka ne bi li pobegla od sveta zajedno s gorkom tajnom koju skriva.

Nekada slavna umetnica Džonti sada odbrojava poslednje mesece života, ali je i dalje proganjaju događaji iz prošlosti, naročito potapanje Lankastrije tokom rata.

Taman što su pronašle svoj mir, jedne noći usred oluje pojavljuje se privlačni neznanac, tražeći pomoć. Finu je ostalo porodično zaveštanje: jedna divna slika ušća Francuzovog potoka i brvnare, koja ga je dovela do kornvolskih obala. Dok Fin pokušava da otkrije tajnu slike, biće uvučen u život Gejb i Džonti, i razotkriće neverovatnu priču o identitetu i izdaji...

Liz Fenik je rođena u Masačusetsu, devet puta se selila po svetu, a sada živi u Dubaiju. Prvi put je putovala u Kornvol 1989. godine, sedam godina kasnije kupila tamo kuću i, iako živi u Dubaiju, njeno srce je zauvek u Kornvolu gde stvara nove priče. Autorka je bestselera „Kuća u Kornvolu“ i „Bekstvo u Kornvol“.

Roman „Neznanac u Kornvolu“ možete pronaći od 1. februara u svim knjižarama Delfi, Laguninim klubovima čitalaca, online knjižari www.delfi.rs i na sajtu www.laguna.rs.

Podelite na društvenim mrežama:

Slika Liz Fenik

Liz Fenik

Liz Fenik je rođena u Masačusetsu, devet puta se selila po svetu, a sada živi u Dubaiju sa suprugom i dve lude mačke. Prvi put je putovala u Kornvol 1989. godine, sedam godina kasnije kupila tamo kuću i, iako živi u Dubaiju, njeno srce je zauvek u Kornvolu gde stvara nove priče.

Okupi društvo – vreme je za igru!

Druženje, smeh i malo zdravog nadmetanja – sve to vas čeka uz veliku akciju „Okupi društvo“ – popust na društvene igre u Delfi knjižarama i onlajn!

Pročitaj više

Ketlin Glazgou: Mladi zaslužuju iskrenost

Autorka bestselera za mlade Ketlin Glazgou izdvojila je vreme da razgovara sa nama o svom najnovijem romanu „Devojka u delićima“, inspiraciji za pisanje, temama odrastanja i emotivnih trauma, ali i o svom dosadašnjem književnom putu i odnosu sa čitaocima širom sveta.

Pročitaj više

Dragoljub Stojković: Nesretnici u zlu vremenu

Filmski producent, scenarista i pisac Dragoljub Stojković predstavlja nam novi roman „Optički nišan“, otkriva zašto je njegov junak u sukobu sa svetom, a na kraju nam je predložio i koji film da pogledamo.

Pročitaj više

Prikaz knjige „Nora i Zmija“: Potreba za pričom, u svakom vremenu i obliku

Da je Vladan Matijević, koliko god poslednjih godina bio zastupljeniji romanima, podjednako vešt pisac kraćih pripovednih formi, svedoče brojne dosadašnje nagrade. Ipak, povratak pričama zbirkom „Nora i Zmija“ donosi onu često tako neophodnu novinu u autorov prepoznatljiv stil i tematsko-motivski krug. Ta upadljiva promena najviše se oseća u izvesnoj, pojačanoj liričnosti i fragmentarnosti koja nas, opet, vraća samim počecima Matijevićevog književnog stvaralaštva – pesničkim (i ovde su inkorporirani neki od ranih radova).

Pročitaj više

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
unicredit-seeklogo
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
IPS-NBS