Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

BUKMARKER-logo

Nezaboravno veče uz Njuz.net u Novom Sadu – Novosađani oduševljeni „Pravom istorijom sveta“

Kao što smo očekivali posle promocije u Beogradu, duhovita, pametna i originalna knjiga „Prava istorija sveta“ autora portala Njuz.net „okupirala“ je Novi Sad. U prepunoj sali kluba Fabrika Studentskog kulturnog centra u sredu, 10. februara, više od dve stotine ljudi slušalo je pravu istinu. Ovo je ujedno bila i jedna od dosad najposećenijih promocija koje su se održale u Novom Sadu.

O knjizi su govorili Dejan Ćirjaković, Nikola Škorić, Aleksej Kišjuhas i autorska ekipa Njuz.neta. U atmosferi punoj smeha, publika se aktivno uključila u razgovor, postavljajući pitanja autorima i dajući nove predloge njuzovcima.

Marko Dražić, jedan od autora Njuz.neta, istakao je da njuzovci vole da kažu da je njihovo viđenje sveta prava istorija, da su sve istorije pogrešne, a njihova jedina tačna. Knjiga je duhovita obrada pojedinih istorijskih događaja, pokušaj da se neke sad aktuelne ličnosti i izjave tretiraju u kontekstu različitih epoha.

Knjiga „Prava istorija sveta“ donosi sve ono što nije ušlo u istorijske udžbenike a desilo se. Preko duhovito sročenih lažnih vesti između redova pročitaćete suštu istinu. Iz nje ćete saznati pravu istoriju sveta: od trenutka kad je Adam posumnjao da ga Eva vara do paranoje Bobija Fišera.

Njuz između ostalog saznaje:

– Počinje izgradnja Atlantide na vodi

– Mojsije obećao Jevrejima da će im biti bolje za dve, najviše dve i po godine

– Keops u depresiji od kada je čuo da su Bosanci odavno izgradili piramide

– Nefertiti u šopingu kupila 17.000 robova

– Sizif na korak do uspeha

– Hipokrat se kune da nije uzimao pare za lečenje

– Diogen uzeo kredit za veće bure

– Aleksandar Makedonski odbacio optužbe da je hetero

– Cezar napravio sjajnu salatu i još mnogo toga.

Kako običaj nalaže, posle završene promocije njuzovci su strpljivo potpisivali knjige, slikali se i davali intervjue za medije.

Osmočlanu ekipu Njuz.neta čine: Marko Dražić, Nenad Milosavljević, Miroslav Vujović, Viktor Marković, Darko Crnogorac, Dejan Nikolić, Bojan Savić i Bane Grković.

Četvrto izdanje knjige „Prava istorija sveta“ dostupno je u svim knjižarama Delfi, Laguninim klubovima čitalaca, online knjižari www.delfi.rs i na sajtu www.laguna.rs.

Foto: Skc Novi sad

Podelite na društvenim mrežama:

Slika Njuz.net

Njuz.net

Njuz.net, srpski je satirični veb sajt koji na svojim stranicama objavljuje lažne vesti, pod sloganom „Vesti u ogledalu“. Od nastanka sajta, više puta se dogodilo da pojedine medijske kuće s njega prenesu izmišljene vesti kao istinite.

Nastavlja se akcija „Avgustovski vikendi“: romani vladike Grigorija, Tonija Parsonsa, Gorana Markovića i drugih – na popustu od čak 40, 50 i 60%

Nastavlja se akcija „Avgustovski vikendi“: romani vladike Grigorija, Tonija Parsonsa, Gorana Markovića i drugih – na popustu od čak 40, 50 i 60%

Akcija „Avgustovski vikendi“ se nastavlja! I ovog vikenda, od petka 7. avgusta do nedelje 9. avgusta 2026, očekuju vas posebni popusti na odabrane Lagunine knjige, i to na sajtovima delfi.rs, laguna.rs i u svim Delfi knjižarama.

Pročitaj više
Zvezda meseca avgusta – „Eva i njen Roksi“ na popustu u Palati nauke!

Zvezda meseca avgusta – „Eva i njen Roksi“ na popustu u Palati nauke!

Palata nauke ovog avgusta predstavlja novu Zvezdu meseca – dečju knjigu „Eva i njen Roksi“, scenariste i voditelja Srđana Anđelića Mjehura, namenjenu školarcima za uzrast od sedam do dvanaest godina. Ova emotivna priča o devojčici i robotu koji su drugačiji od drugih, na popustu je 30% na redovnu cenu za posetioce Palate nauke, sve do 31. avgusta.

Pročitaj više
Marko Vidojković u užem izboru za međunarodnu nagradu „Disturbing the Peace Award“

Marko Vidojković u užem izboru za međunarodnu nagradu „Disturbing the Peace Award“

Pisac i novinar Marko Vidojković ušao je u uži izbor za ovogodišnju međunarodnu nagradu „Disturbing the Peace Award“, koju Centar „Vaclav Havel“ dodeljuje piscima koji su zbog svog književnog i javnog delovanja bili izloženi progonu zbog odbrane ljudskih prava, demokratije i slobode izražavanja.

Pročitaj više
Knjiga nedelje – „Rasulo“

Knjiga nedelje – „Rasulo“

Za svoje članove Laguna uvek ima dobre vesti! Svake nedelje jedan od aktuelnijih naslova proglašavamo za Knjigu nedelje. To znači da će naši članovi samo te nedelje moći da kupe Knjigu nedelje sa specijalnim DODATNIM popustom od 30%.

Pročitaj više

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.