Lagunin autor Miomir Petrović predstaviće u Narodnoj biblioteci „Filip Višnjić“ u Bijeljini roman „Galerijeve vatre“.
Književno veče i druženje sa autorom istorijskog trilera održaće se u prostorijama biblioteke u četvrtak, 7. februara, sa početkom od 18 sati.
U uspeloj romanesknoj rekonstrukciji jednog davno minulog vremena na teritoriji današnjeg Balkana, pred čitaocima se na ubedljiv način oživljava doba širenja hrišćanstva i rađa univerzalna priča o zabludama i krahu preambicioznih ideja o ujedinjenju sveta. Geostrateški položaj centra Istočnog rimskog carstva, šarena demografska karta tadašnje Gornje Mezije, koju su naseljavali Tračani, Dačani, Karpi i Bastarni, čine slikovit milje jednog surovog i teškog vremena, gde se odvija radnja puna preokreta i iznenađujućih peripetija.
Najnovije
Pogledaj sve
Počela je Noć knjige!
U svim knjžarama Delfi i Laguninim klubovima čitalaca, na 74 lokacije u 38 gradova u Srbiji i regionu, kao i na sajtovima laguna.rs, delfi.rs i dicearena.rs, pod pokroviteljstvom Banca Intesa, upravo se održava 34. Noć knjige!
Pročitaj više
Spremite spiskove! Noć knjige od 12. do 14. juna!
Od 12. do 14. juna 2026. godine održaće se 34. Noć knjige pod pokroviteljstvom Banca Intesa u svim knjižarama Delfi i Laguninim klubovima čitalaca na 74 lokacije u 38 gradova u Srbiji i regionu, kao i na sajtovima laguna.rs, delfi.rs i dicearena.rs.
Pročitaj više
U Noći knjige pisci na novom terenu!
Postoje dani kada u knjižaru dolazite po knjigu. A postoje i oni retki, posebni trenuci kada vam knjigu preporuči njen autor.
Pročitaj više
Zanimljiv program tokom Noći knjige!
Predstojeća Noć knjige donosi i nove zanimljivosti. U novootvorenoj knjižari Laguna kod pijace Kalenić, kao knjižari, čitaoce će sačekati bestseler autori Lagune. U knjižari Delfi SKC Ante Tomić će predstaviti svoj novi roman „Kraljević Marko oslobađa Imotski“, a družiće se i sa čitaocima u Novom Sadu. Evo i kompletnog programa i rasporeda druženja sa piscima u Noći knjige:
Pročitaj više














