Sredinom septembra Ljubica Arsić i Zvonko Karanović bili su gosti međunarodnog književnog festivala koji se održao u Lavovu, u Ukrajini. Zajedno sa osamdest gostiju iz Nemačke, Francuske, Rusije, Hrvatske i mnogih drugih zemalja, Ljubica Arsić i Zvonko Karanović održali su književne večeri pred velikom čitalačkom publikom. Zvonko Karanović je imao čast da učestvuje u ceremoniji otvaranja festivala na kojoj je čitao svoju poeziju.
Ljubica Arsić je na svojoj književnoj večeri čitala odlomke i govorila o svojim romanima „Mango“ i „Tigrastija od tigra“. Tri pripovetke iz „Tigrastije od tigra“ su prevedene na ukrajinski i objavljene u renomiranom književnom časopisu.
Susreti pisaca nisu bili svedeni samo na književne večeri; pisci su imali prilike da gostuju i na Katedri za slavistiku, sreli su se sa studentima i razgovarali sa njima. Katedra za srbistiku je, po njihovim rečima, veoma ambiciozno i temeljno organizovana, a šef katedre pomno prati savremene srpske pisce. Dokaz da se prati savremena srpska produkcija jeste i činjenica da postoje diplomski radovi na temu ljubavi u romanima Ljubice Arsić, ili o romanima Zvonka Karanovića.
Gostovanje Ljubice Arsić na Sajmu knjiga u Frankfurtu
Ljubica Arsić, pisac IP Laguna, gostovaće na poziv Ministarstva kulture od 06. do 10. oktobra 2010. godine na frankfurtskom Sajmu knjiga. Frankfurtski sajam knjiga je najveći i najpoznatiji sajam knjiga u svetu koji se odlikuje izuzetnom profesionalnošću i time što je to najbolje mesto za lansiranje novih naslova i sklapanje poslova. To je najveći međunarodni izdavački sastanak na kome prisustvuju svi najveći izdavači.
Najnovije
Pogledaj sve
Velika Lagunina letnja akcija: 40 posto popusta na odabrane naslove za uživanje u čitanju
Imamo odličnu vest za sve ljubitelje knjiga: od 2. jula 2026. do 1. avgusta 2026. organzujemo „Veliku letnju akciju“ i na odabrane naslove odobravamo 40 posto popusta.
Pročitaj više
Novi roman Jelene Bačić Alimpić u prodaji ekskluzivno onlajn od 29. juna do 2. jula 2026!
Novi roman jedne od najčitanijih domaćih spisateljica Jelene Bačić Alimpić „Krojačev sin“, od 29. juna do 2. jula 2026, biće dostupan u ekskluzivnoj onlajn prodaji na sajtovima laguna.rs i delfi.rs
Pročitaj više
Jelena Bačić Alimpić predstavlja i potpisuje novi roman 9. jula u SKC
Posle romana „Krojač“ koji je osvojio desetine hiljada čitalaca, Jelena Bačić Alimpić je napisala nastavak, roman „Krojačev sin“. Bestseler autorka nas vraća u svet porodice Bajer i donosi novu, snažnu priču o ljubavi, gubitku, tajnama i praštanju.
Pročitaj više
Akcija „Moje leto uz knjige“! 50% popusta na odabrane dečje naslove u izdanju Lagune
Letnji raspust počinje! A gde se mogu doživeti najuzbudljivije avanture? U knjigama!
Pročitaj više














