U okviru proslave dana Branka Radičevića Karlovačka gimnazija je u utorak, 19. marta, ugostila jednog od najznačnijih savremenih srpskih pisaca i dobitnika Ninove nagrade Dragana Velikića.
Nekadašnji ambasador Srbije u Austriji, u prisustvu velikog broja đaka, profesora, i direktorke Gimnazije, u veoma prijatnoj i kreativnoj atmosferi, pričao je o svojoj poetici, savremenoj književnosti, kulturi, prirodi umetničkog nadahnuća.
Čitajući odlomak iz knjige, Dragan Velikić je sve prisutne uveo u temu romana „Bonavia“ čiji je naslov izvučen iz poslednjeg poglavlja. Radnja se odvija u kultnom hotelu „Bonavia“ u Rijeci i prati junake putem Beograd–Budimpešta–Beč–San Francisko–Rijeka proteklih 20 burnih godina u regionu. Velikić je istakao da „Bonavia“ daje jasan i konkretan pogled na Srbiju i Beograd u poslednjih četvrt veka.
U cilju boljeg upoznavanja sa kvalitetnom savremenom književnošću učenici Gimnaziije vodili su prijatan višečasovni razgovor sa eminentnim piscem i na obostrano zadovoljstvo druženje se završilo potpisivanjem velikog broja primeraka romana „Bonavia“.
Autor fotografija: Jugoslav Rakita




![Milica Vučković o romanu „Roditelji kućnih ljubimaca“: Priča o usamljenosti, roditeljstvu i nevoljenoj deci [video]](https://laguna.oozmi-cdn.com/images/3cb02754-2add-4d44-8995-c36b8254cc50/Milica-Vukovi-w320.webp)















