Javna mesta na kojima se može uživati u čitanju (osim kafića)
To je, na kraju krajeva, očigledan izbor, prvobitno mesto za čitanje van kuće. Većina odraslih zaboravlja da su biblioteke javna mesta za čitanje i za nas. One nisu namenjene samo studentima i deci, i za nas ima mesta u njima. Osim toga, najčešće su to neverovatno lepe zgrade, savršeno mesto da se napravi neka dobra fotografija.
Studentski gradovi su stvoreni da se u njima čita. Uvek ima divnih klupa i prostora predviđenih za sedenje koje možete pronaći unutar i izvan tih zgrada, a studenti to često zanemaruju, prema tome, vrlo je lako pronaći odlično mesto na kojem ćete provesti sat-dva čitajući.
Zašto se ograničiti na kafu ili čaj, kada se ovih dana u pivnicama dešavaju neverovatne stvari? Uživajte u krigli dobrog piva, ukusnoj užini i divnom poslepodnevu provedenom sa knjigom. Upozoronje: ovo nije baš najtiše mesto sa liste, ali meni je za čitanje ponekad potrebno malo pozadinske buke. Mogućnost da uživate u odličnom piću dok čitate svakako ne može da škodi.
Ovo je jedno od mojih omiljenih novih mesta za čitanje. Poseta muzeju u kišno popodne je predivna stvar, jer je to način da svoj dan ponovo ispunite bojama. Vrlo je tiho, a atmosfera je svečana, bez onog utiska da ste u kapeli. Osim toga, svuda unaokolo su klupe i mesta za sedenje. Samim tim, ovo je odlično mesto da se udobno smestite i provedete neko vreme čitajući.
Moram da priznam da mi je to preporučila jedna dobra prijateljica, i bila je potpuno u pravu. Sedeći okružena zelenilom i zvukovima ptičica, mogla sam da uživam u svojoj knjizi i da se istovremeno odmorim od groznog vremena napolju. Mnogo je manje mesta za sedenje nego na drugim mestima, ali čak i da stojite i čitate 15 minuta, biće neverovatno okrepljujuće.
Autor: Danijela Burgon
Izvor: bookriot.com
Prevod: Maja Horvat



















