O programu manifestacije koja je već odavno stekla verne posetioce govorili su direktorka knjižarskog lanca Delfi Vesna Mihailović, direktorka marketinga Lagune Ana Marković, urednica stranih izdanja i redakcije izdavačke kuće Laguna Mina Kebin i PR menadžer Lagune Vanja Gavrovski.
Ona je naglasila da je ove godine, pored knjižara Delfi i klubova čitalaca u Srbiji i u regionu, organizovana izuzetno povoljna prodaja knjiga u još 11 gradova u Srbiji, od Novog Sada do Niša, a pored Lagune među izdavačima koji će ponuditi svoje knjige na sniženju su: Admiral Books, Agora, Arhipelag, Clio, Čarobna knjiga, Dereta, Geopoetika, Sezam Book, Kreativni centar, Buka, Mladinska knjiga, Vulkan izdavaštvo, Samizdat, B92...
U obeležavanje „Noći knjige“ uključile su se i biblioteke, tako da je Narodna biblioteka Srbije ponudila popust za nove članove, Biblioteka grada Beograda je snizila cenu upisa za celu godinu za 50 odsto, što je učinila i biblioteka u Pirotu. Narodne Biblioteke iz Kruševca i Jagodine odobriće popust od 40 odsto.
Kako je najavila direktorka marketinga Ana Marković, uz fantastične popuste kupce čekaju pokloni, promocije novih knjiga i druženja sa najpoznatijim domaćim autorima, a Laguna je odlučila da će izdvojiti 1.000 knjiga koje će pokloniti biblioteci „Vlada Aksentijević“u Obrenovcu. Ona je pozvala sve posetioce knjižara da ponesu poneku staru knjigu i prilože je za ovu humanitarnu akciju.
Ana Marković je najavila da će među gostima u knjižari u SKC-u biti dr Nele Karajlić kao i frontmen grupe Van Gogh Đule.
Urednica u Laguni Mina Kebin je podvukla da se ova izdavačka kuća postarala da za „Noć knjige“ objavi značajan broj novih naslova imajući u vidu da je sada vreme priprema za odmore, pa će se ponuditi veći broj zabavnih knjiga.
Mina Kebin je skrenula pažnju da će baš za „Noć knjige“ u knjižare stići zbornik od 14 priča najuglednijih srpskih pisaca koji se bave početkom Prvog svetskog rata pod naslovom „Gavrilov princip“, koji je uredio poznati domaći autor Vule Žurić, i čitaoci će biti iznenađeni pošto se radi o veoma zabavnom viđenju tog događaja koji se odigrao pre jednoga veka.
Među novim naslovima naći će se nove erotske knjige, trileri, istorijski romani i drugi žanrovi. Ona je preporučila potencijalnim kupcima da na sajtovima Lagune ili knjižara Delfi pogledaju celokupnu ponudu da bi u kupovinu krenuli pripremljeni a cela redakcija i svi zaposleni u knjižarama biće svih sedam sati prisutni kako bi pomogli kupcima da lakše nađu štivo koje žele da kupe.
Izdavačka kuća Laguna u šesnaestoj godini postojanja i s produkcijom od preko dvesta pedeset objavljenih naslova godišnje s pravom se naziva jednom od najvećih izdavačkih kuća ne samo u zemlji već i u čitavom regionu. U okviru knjižarskog lanca Delfi posluje dvadeset sedam knjižara, kao i najveća internet prodavnica u regionu www.delfi.rs.
Manifestacija „Noć knjige“, koju smo pokrenuli pre pet godina, ima preko 50.000 posetilaca što pokazuje da smo kao organizatori opravdali očekivanja.



















