Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

BUKMARKER-logo

Delfi Kutak je pročitao: „Slepi miš“

misss
Nikada nije kasno za promene, bitno je da srce zna kako je to.

Hari Hule je bitanga, propalica, pijanac, ali i najbolji detektiv u Norveškoj. Dobio je novi zadatak u Australiji – pre samo nekoliko dana ubiljena je devojka Inger, čije ubistvo mora da reši.

Samo što je stigao u Sidnej, već su počeli problemi. Njegov kolega i privremeni partner Endru došao je da ga pokupi i uvede u slučaj. Uz Endrua Hule upoznaje čari Sidneja, od cirkusa, preko mora, pa sve do barova.

Hari ne bi bio Hari da nije i ovde uspeo da pronađe devojku, ovaj put to je zanosna konobarica koja ga je odmah očarala.

Kako vreme odmiće, Hari tapka u mestu, međutim, niz novih ubistava otkriće da im je krivac jako bilzu. On je već našao novu žrtvu dok su tragali za njim.

Mnogi kažu da je Nesbe majstor trilera. Njegove knjige donose nam uzbuđenja od samog početka. Kada kreneš da čitaš, ulažiš u njegov svet, a posle za tebe nema spasa. On te prosto mami da ga dalje čitaš.

Prva knjiga iz serijala o čuvenom detektivu Hari Huleju donosi nam velika iznenađenja. Većina kaže da su im prve knjige iz serijala slabe, a meni se ova vrlo dopala, tako da nastavljamo druženje već sa narednom knjigom.

Sumnjam da ima neko ko nije čuo za Nesbea, ako ima, trk što pre do knjižare po njegove knjige i zaplovite u neviđene avanture.

Autor: Anđela Jovčić
Izvor: Delfi Kutak

Podelite na društvenim mrežama:

Slika Ju Nesbe

Ju Nesbe

Ju Nesbe je jedan od najpopularnijih svetskih pisaca kriminalističkih romana. Oklopno srce , Solomonovo slovo , Policija , Sin i Žeđ , roman iz serijala o Hariju Huleu, bestseleri su Sandej tajmsa . Njegove knjige su prevedene na pedeset jezika i prodate u više od trideset tri miliona primeraka u svetu.

„Kako da dresirate svog zmaja“ – iliti kako postati junak na teži način

Dok čekamo drugi nastavak igrane filmske adaptacije u kojoj će se sledeće godine Džeradu Batleru priključiti čuvena Kejt Blanšet u ulozi davno izgubljene junakove majke, Laguna je odlučila da nas podseti i na samu knjigu „Kako da dresirate svog zmaja“ britanske književnice Kreside Kauel, koja je pre pomenute igrane verzije na velikim ekranima ogroman uspeh doživela i kroz animirani serijal.

Pročitaj više

Prikaz romana „Druga strana“: Treća strana Alfreda Kubina

Objaviti samo jedan roman, a ostati u istoriji književnosti – to je pošlo za rukom austrijskom slikaru i piscu Alfredu Kubinu. I mada je znatno poznatiji po svom likovnom opusu, Kubinovo književno delo je skriveni dragulj fantastike, koji pleni somnabulnom atmosferom.

Pročitaj više

Prikaz romana „Hamnet“: Ženska priča o sudbini i osećanjima

Roman „Hamnet“ Megi O’Farel, inspirisan kratkim životom sina Vilijama Šekspira, na pozornicu izvodi i Agnes, dečakovu majku i suprugu slavnog engleskog pesnika i dramskog pisca, donoseći priču o nesvakidašnjoj ljubavi i tragediji koja menja život iz korena.

Pročitaj više

Delfi Kutak je pročitao: „Čast“

„Čast“ je drugi roman Elif Šafak koji čitam, a u njima mi se posebno dopada uloga žene, njihova borba, surova ali realistična. Na samom početku već iz prve rečenice otkrivamo da je sin ubio majku zbog časti.

Pročitaj više

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
unicredit-seeklogo
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
IPS-NBS

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com