Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

BUKMARKER-logo

Akcija „Čitajmo deci“ uz osmehe i igru!

Započeta početkom proleća, akcija „Čitajmo deci“ počela je da se realizuje.
Na naš poziv odazvalo se skoro 400 ljudi koji su izrazili želju da se druže sa decom u Zvečanskoj i čitaju mališanima.

Zaposleni u Centru za zaštitu odojčadi, dece i omladine stupili su u kontakt sa volonterima i nakon upoznavanja održani su prvi sastanci na kojima su predstavljeni rad Ustanove i potrebe dece, ali je bilo reči i o međusobnim očekivanjima, željama i nadanjima koja imaju svi uključeni u akciju čitanja deci.
Volonteri su istakli da im ovakva priprema mnogo znači i da ohrabreni i osnaženi ulaze u kontakt i aktivnosti sa decom. Organizovani su i prvi susreti i druženja dece i volontera-čitača.

U prvim susretima videlo se obostrano uzbuđenje koje je brzo preraslo u radost i zadovoljstvo zbog zajedničke igre.

U akciju čitanja je već uključeno tridesetak mališana uzrasta od 2 do 10 godina i tokom prvih susreta već su uspostavljeni lepi i prisni odnosi, i prijateljstva, koja se prepoznaju pri svakom novom susretu.

Uz puno volje i razigrane mašte idemo dalje i planiramo nova čitanja!

Medijski pokrovitelji akcije su Večernje novosti i Radio Laguna.

Podelite na društvenim mrežama:

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
unicredit-seeklogo
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
IPS-NBS