Srednjoškolka Šoko Komi ima poteškoće u komunikaciji, što joj prilično otežava da ostvari najvažniji san – da ima mnogo prijatelja. Njen problem sa komunikacijom mnogi u školi doživljavaju kao nadmenost i rezervisanost, ali ne i Tadano, koji rešava da se oslobodi sopstvenih strahova i pomogne Komi da stekne 100 prijatelja.
U toku su sistematski pregled i test fizičke spremnosti, a Komi nije ni svesna da se nalazi u jeku borbe protiv Makeru Jadano, suparnice kojoj je jedini cilj da bude bolja od nje i postane najizvanrednija u odeljenju. Međutim, ne ide uvek sve po planu, bez obzira na snažnu volju i odlučnost.
Komi prvi put dovodi drugare u kuću i otkriva im delić svoje intime. Stranicu za stranicom, saznajemo kakvu ulogu igra Šoko Komi u životima svojih vršnjaka i koje su neostvarene želje devojke koja izgleda kao da ima sve.
Njena potraga za 100 prijatelja se nastavlja.
„Komi ne ume da komunicira“ kao naslov funkcioniše savršeno i nimalo ne laže – Komi-ćan zaista ne ume da komunicira sa vršnjacima, uprkos svim svojim snagama. Komi ume da komunicira sa čitaocima, da premosti jaz između generacija koje se prepoznaju i onih koje se sećaju. Odnosi između tinejdžera u osetljivom periodu i sirove emocije koje osećaju (ali i priznaju) savršeno su prikazani u ovom hibridu šonena i šođoa!
Aleksandar Nešić, strip-kritičar i urednik manga serijala „Laku noć, Punpune“