Vuk Drašković, jedan od najčitanijih srpskih savremenih pisaca, u četvrtak, 17. oktobra, uživao je u mnogobrojnom društvu Novosađana, kojima je predstavio svoju novu knjigu „Tamo daleko“.
Druženje sa svojim obožavaocima započeo je u knjižari Delfi (Kralja Aleksandra 3), gde ga je sa nestrpljenjem i oduševljenjem dočekao veliki broj medija i poštovalaca. Mnogobrojni posetioci iskoristili su ovu neverovatnu priliku da obezbede sebi potpisan primerak knjige i fotografiju sa popularnim autorom. Tokom gostovanja Vuka Draškovića svi prisutni u knjižari Delfi u Novom Sadu imali su fantastičnu priliku da obezbede sebi omiljene naslove sa popustom od 30% sa aktuelne Lagunine top-liste.
Nakon potpisivanja u knjižari Delfi, druženje sa autorom se nastavilo u Studiju „M“ (Ignjata Pavlasa 3), gde je svim zainteresovanima predstavljena knjiga o poslednjem veku srpske istorije „Tamo daleko“. Na promociji je pored autora o knjizi govorila i književni kritičar Ljiljana Šop.
U novom romanu Vuka Draškovića stvarnost je neverovatnija od svake fantazije, a košmarna snoviđenja pretaču se u takvu realnost. U životnoj drami glavnog junaka Vidana ogleda se ceo dvadeseti vek Srbije, i doba današnje, i obrisi onoga što će se tek dogoditi.
„Nema više one velike države, raskomadana je, pretvorena u bantustane, izgubili smo oba balkanska, Prvi svetski rat i Kosovo, a uspeli smo i da sve velike saveznike s početka 20. veka okrenemo protiv Srbije“, istakao je Drašković. On je ukazao da bi „na kraju 20. veka, posle svega što nam se dogodilo u poslednjoj deceniji tog veka, patriotska takozvana komanda srpskog naroda mogla da podnese samo ovakav raport, ako bi bio istinit“.
Govoreći o romanu „Tamo daleko“ književnica Ljiljana Šop je istakla da je autor ovom knjigom načinio korak dalje od „Doktora Arona“, sa stanovišta produbljivanja i preispitivanja prostora književne imaginacije. „Vuk Drašković se zapravo vrtoglavo, izazovnije nego što to može klasični realizam, približio i istorijskoj i umetničkoj istini o nama, nekadašnjima i sadašnjima. Istovremeno, umnožio je i pitanja pred kojima nije mudro zatvarati oči i um, što i jeste cilj svakog respektabilnog književnog stvaralaštva“, rekla je Ljiljana Šop.