Neuronske mreže su fascinantne zbog svoje mogućnosti da stvore tekst koji, uprkos tome što je besmislen, ipak otkriva određenu suštinsku istinu o bilo kom problemu na osnovu unetih podataka koji se obrađuju po uzoru na ljudski mozak. Imali smo priliku da se uverimo da mogu da stvore nove boje za bojenje, da odgovore na poruke u sklopu aplikacije za upoznavanje, pa čak i da osmisle novu epizodu „Prijatelja“. Radoznalost naučnice El O’Brajan, koja se bavi softverskim inženjeringom i neuronaukama, navela ju je da razmišlja o tome da li će veštačka inteligencija ikada u budućnosti biti u stanju da napiše knjige. To pitanje ju je motivisalo da ustanovi kakvu bi magiju neuronske mreže mogle izvesti sa naslovima ljubavnih romana.
Kako bi proverila svoje sumnje, El O’Brajan je unela preko 20.000 naslova petparačkih ljubavnih romana iz edicije „Harlequin Romance“ u neuronsku mrežu, zatim je sačekala i pažljivo posmatrala njihovu strukturu, format i umnožavanje. Naslovi koji su stvoreni bili su, poput mnogih koji su nastali uz pomoć veštačke inteligenicije, vrlo verovatni, slučajno satirični i izrazito neseksi.
Broj novonastalih naslova El O’Brajan je pozamašan, a neki od njih žude da budu ispisani na koricama knjiga: „Hirurgova beba hirurg“, „Šerif šeikovog braka“, „Suprug muškarčina“, „Nookan’s Buttymance“ i naš favorit „Moj, vreli doktor“ (hvala bogu na zapeti).
O’Brajan je čak fotošopirala neke od postojećih korica i postavila svoje omiljene novonastale naslove koji vas mogu uzbuditi i uznemiriti što možete videti
ovde.
Terli Anderson „Grofova sakrivačica“, Kerli St. Džon „Dr Milinić“, Denifer Enton „Debela ja“.
I, bez sumnje, najmanje seksi naslov: Margar Hauard „Dama odgovarajuća supruga“.
Izvor: news.avclub.com