Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

BUKMARKER-logo

Utorak na štandu Lagune – Sajam knjiga 2017.

I trećeg dana Sajma knjiga, u utorak, 24. oktobra, na štandu Lagune u Hali 1 ugostićemo brojne pisce:

Laguna, Hala 1, 13.00: Jovana Hiesmayr, jedna od autorki knjige „Upomoć, prijateljice!“
Laguna, Hala 1, 14.00: Ivan Ivanji „Julijan“
Laguna, Hala 1, 15.00: Vladislava Vojnović „Kozje uši“
Laguna, Hala 1, 16.00: Dušan Miklja „Hronika nastranosti“
Laguna, Hala 1, 17.00: Nenad Racković „Peto godišnje doba“
Laguna, Hala 1, 18.00: Dejan Stojiljković „Olujni bedem“
Laguna, Hala 1, 19.00: Siniša Ubović „Jači od bola“
Utorak na štandu Lagune – Sajam knjiga 2017. - slika 1
Od 13 sati Jovana Hiesmayr će potisivati knjigu „Upomoć, prijateljice!“ koju je napisala sa Isidorom Bjelicom. Posle ove knjige prijateljice će shvatiti kako da svoje najintimnije razgovore uz kafu ili čaj pretvore u isceljujuće seanse. Šokantna otkrića Jovane Hiesmayr i Isidore Bjelice idu korak dalje od „moći pozitivnog mišljenja“. One su prošle stotine različitih terapeutskih tehnika i zajedno su došle do najefikasnije, koju su isprobale na sebi. Revolucionarnost dualne terapije ogleda se u tome što nas uči kako da slomljeno, naizgled ružno, loše, traumatično pretvorimo u lepo i u izvor spoznaje i dobrote.

Ivan Ivanji družiće se sa čitaocima od 14 sati u Hali 1 Beogradskog sajma. Istorijski roman „Julijan“, pored romana „Konstantin“ i „Dioklecijan“, spada u opus magnum ovog pisca, jer verodostojno i uverljivo oživljava vreme i okolnosti u kojima se u Rimskom carstvu širila i ustoličila nova religija Hristovih sledbenika.

Inspirativna i majstorski ispripovedana, knjiga „Kozje uši“ osvojila je nagrade „Miroslav Dereta“ i „Stevan Sremac“, i nastavila svoj život na velikim i malim ekranima. Stojanka u svojim šezdesetim godinama odgaja unuke u južnom Banatu, negde između grada i sela, ali i dalje crpi snagu iz jednog juna provedenog u Beogradu.U ovom duhovitom i dirljivom romanu svoje mesto naći će i Stojankina neprežaljena ljubav iz mladosti, seoski sveštenik, lovac, odbegla deca, dve koze, ali i Bitlsi, jer od čoveka s kojim je zatrudnela Stojanka ima samo jednu polomljenu singl ploču. Autorka Vladislava Vojnović knjigu će potpisivati u 15 sati.

Posebno izdanje „Hronike nastranosti“ Dušana Miklje su istinite priče o vlasti i podaništvu. Šta je u vlasti tako privlačno da se zbog nje žrtvuju mnogo veće vrednosti? Ne dajući analitičke odgovore već pričajući istinite priče – ma koliko se činilo da su one izmaštane – ova knjiga pronicljivo i uzbudljivo prikazuje sudbine predsednika, kraljeva, crkvenih velikodostojnika, sultana i revolucionara, premijera i ministara, samozvanih i izabranih, despota i demokrata – svih onih koji nisu prezali ni od čega da se dočepaju vlasti i održe se na njoj. Dušan Miklja svoju knjigu potpisuje u 16 sati.

Multimedijalni umetnik sklon najrazličitijim javnim nastupima pisac je vrhunske urbane proze i vešt u poigravanju rečima, Nenad Racković, napisao je novi roman „Peto godišnje doba‟. U ovom delu poznatog umetnika žena izbacuje iz kuće i on provodi godinu dana - četiri godišnja doba - sa skejterima na beogradskom asfaltu. Jedrenje na dasci, danju i noću, na žezi ili po snegu, sprovešće čitaoca velikom brzinom kroz lavirint jedne ljubavne priče. Racković svoju knjigu potpisuje od 17 sati.

Dejan Stojiljković autor dugo očekivanog romana „Olujni bedem“ družiće se sa čitaocima od 18 sati. „Olujni bedem“ je nastavak priče o vitezovima Reda Zmaja, o usponu i padu srpske srednjovekovne države, o opsadi Niša i bici na Pločniku.

Siniša Ubović će od 19 sati predstaviti knjigu „Jači od bola”. Ovo delo će vas naučiti kako da zatvorite vrata prošlosti i lagano otvorite vrata novih mogućnosti. Sve u vašem životu može imati dvostruko značenje. Suština je u tome da otkrijete svoje najveće strahove, sumnje i duboka verovanja koja vam ne služe, i da ih transformišete u nešto konstruktivno.

Dobro došli!

Partner Lagune na ovogodišnjem Sajmu knjiga je Banca Intesa, a Laguni su se pridružili i brojni sponzori: Mastercard, kompanija Bambi, Grand kafa, Avon, Henkel, Coca Cola, Generali, Dexy Co, Emmezeta, Bioten, Klub kniževnika, Sport klub i MEF Fakultet.

Podelite na društvenim mrežama:

Povezani artikli

Slika Jovana Hiesmayr

Jovana Hiesmayr

Jovana Hiesmayr (dev. Pešić) rođena je u Nišu. Posle završetka master studija na prirodno-matematičkom fakultetu nastavlja svoj život u Beču. Karijeru je započela radeći kao model za najpoznatije svetske modne kuće kao što su Swarovski, Nina Ricci, Agent Provocateur, Frey Wille Jewllery, Peter Pilotto, Roberto Cavalli, Tory Burch i mnoge druge. Posle dve godine provedene u Beču, seli se zajedno sa svojom porodicom u Dubai, gde će provesti narednih pet godina. Pored modelinga počinje intenzivno da radi na svom duhovnom razvoju. U početku da bi pomogla sebi u sagledavanju smisla i svoje svrhe, a kasnije radi izučavanja zakonitosti života i ljudskih sudbina. Pohađa veliki broj edukacija, radionica i seminara kako u Dubaiju tako i u Beču. Izučavala je metode Filis Kristal i dr Jana Erika Sidžela, kao i učenja Kejt Bajron. Završila je edukaciju kvantne transformacije, gde je izučavala metod dve tačke. Veliku pažnju i izučavanje posvetila je radu britanskog biologa Ruperta Šeldrejka, kao i nemačkog doktora i autora Ridigera Dalkea. Radeći prvo na sebi u cilju ostvarivanja pozitivnih promena u svom životu, polako počinje da radi sa prijateljima i svojom okolinom, a kasnije i sa klijentima. Ubrzo kao trener za lični razvoj osniva svoj vlastiti pravac, u kome sjedinjuje materijalnu i duhovnu stranu ličnosti pojedinca. Vreme provedeno u Dubaiju i rad u modnom svetu, kao i poslovne veze supruga, povezali su je sa velikim brojem svetski poznatih glumaca, sportista i pevača. Ubrzo se pročula kao selebriti lajf kouč i kao neko ko ima razumevanje i podršku onog sloja ljudi koji na prvi pogled imaju sve, a ipak osećaju nespokoj i prazninu u sebi. Nakon povratka u Evropu put joj se ukrstio sa putem književnice Isidore Bjelice, sa kojom vrlo brzo pronalazi zajednički jezik i interesovanja. Posle velikog broja seminara koje su obe prošle, Jovana zbog njene profesije, a Isidora zbog svoje tadašnje bolesti, shvataju da nešto ipak nedostaje i da postoji velika praznina u znanjima koja su do tada stekle. U početku radeći jedna sa drugom a nešto kasnije i sa drugim ljudima kojima je bila potrebna pomoć, etablirale su poseban vid terapije – dualnu terapiju. Ova vrsta terapije jedina u svetu korespondira sa univerzalnim kosmičkim zakonom polarnosti i prekida višedecenijsko insistiranje pozitivizma. Jovana Hiesmayr trenutno živi u Limasolu, udata je i majka je blizanaca Helene i Magnusa. Radi kao trener za lični razvoj i savetnik za izgled. Hobi joj je kuvanje, slobodno vreme provodi u džogingu pored mora i čitajući knjige. Po tankoj liniji otkrivanja pisanja beletristike čvrstom rukom ju je vodila njena prijateljica Isidora Bjelica. webpage www.josvoyage.com instagram @josvoyage facebook Jovana Hiesmayr YouTube Jo Hiesmayr

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
unicredit-seeklogo
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
IPS-NBS

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com