Laguna - Bukmarker - Uspešna promocija monografije „Gospodin mangup“ u Nišu - Knjige o kojima se priča
VestiIntervjuiPromocijeAkcijeKnjiževni klubPrikazi#knjigoljupci#TriRajkeVideoKolumneNagradeKalendar

Uspešna promocija monografije „Gospodin mangup“ u Nišu

Promocija monografije „Gospodin mangup“ o proslavljenom glumcu Draganu Nikoliću održana je u ponedeljak, 28. avgusta u 13 časova u Oficirskom domu u Nišu. O jednom od najvoljenijih srpskih glumaca i najvećoj glumačkoj legendi sa ovih prostora govorili su na krajnje prijateljski i blizak način urednica monografije, poznata novinarka Radmila Stanković i glumac Tihomir Stanić.

Po rečima urednice, u monografiji „nećemo naći priču o Gagi šmekeru već o njegovom umetničkom stvaralaštvu koje je više poznato, a manje priznato. Gagu su mnogi ocenjivali, tražili mane – bezuspešno“. Dugogodišnja prijateljica i urednica knjige naglašava da je rad na knjizi bio i težak i lak. Lak jer su ona i Milena Dravić znale šta žele, a težak jer mnogo toga Gaginog postoji među prijateljima i saradnicima.



Onako kako je po sadržaju koncipirana monografija, tako je i promocija knjige uvodila slušaoce i poštovaoce Draganove umetnosti u oživljavanje ličnosti kroz priče i sećanja bliskih saradnika i prijatelja.

Urednica je govorila o zapaženim ulogama Dragana Nikolića kao glumca u pozorištu, na filmu, kao glumca u ulozi voditelja, navodeći razmišljanja, sećanja, zapažanja raznovrsnih umetnika i novinara koji su svoje tekstove o Gagi uobličili u monografiji pod naslovom „Gospodin mangup“.

Govorilo se o liku i delu baš onako kako je i u knjizi predstavljeno – kroz vesela sećenja na zajedničke trenutke Gage i njegovih prijatelja-saradnika. Govorilo se o Gaginim strahovima pred izlazak na scenu, ali samo zbog želje da bude precizan, bolji, da bude odgovoran, o filmu „Seobe“ za koji je on smatrao da je nešto najbolje što je ikada snimio, o saradnji na TV emisiji „Maksimetar“, „Obraz uz obraz“, o dobijenim i propuštenim prilikama, o prvom popijenom vinu „na eks“, o „šmekeru od čijeg pogleda venu gladiole“...

Svaka priča kao da se nadovezuje na prethodnu, a sve su vodile jednoj činjenici da je Dragan Nikolić u svakom trenutku svog života bio glumac jer je u životu kao na sceni težio jasnim odgovorima na tri prosta pitanja Stanislavskog: Ko si? Šta si? Gde si?

Glumac Tihomir Stanić je čitao odlomke iz monografije koje Draganovu ličnost prikazuju u pravom svetlu – Gaga Nikolić je bio glumac i visoko moralna ličnost.

Raznovrsna publika pažljivo je slušala i jasno pokazivala razumevanje i interesovanje za svaku ispričanu anegdotu i činjenicu, a dug aplauz opravdao je naslov poglavlja u knjizi koji bi po rečima urednice možda i najviše odgovarao opisu velikog umetnika – Grand Gaga.

  • laguna
  • laguna
  • laguna
  • laguna
  • laguna
  • laguna
  • laguna


Podelite na društvenim mrežama:

Povezani naslovi
možete prestati da pušite lako je laguna knjige Možete prestati da pušite! Lako je
19.07.2024.
„Lak način da prestanete da pušite“ Alena Kara je najpoznatiji i najprodavaniji priručnik za prestanak pušenja koji objašnjava kako da se bez snage volje trajno oslobodite ovog poroka.   Ova kn...
više
ne propustite još jednu knjigu igora kolarova  laguna knjige Ne propustite još jednu knjigu Igora Kolarova!
19.07.2024.
Od autora kultnog romana „Agi i Ema“ Igora Kolarova stiže jedinstveni ringišpil veselih ideja, neobičnih junaka i tananih osećanja u knjizi „Burence: Luckaste priče“. Kao i drugim zbirkama, i u ovi...
više
savremeni ljubavni roman simone arnstet kraljica noći  laguna knjige Savremeni ljubavni roman Simone Arnstet – „Kraljica noći“
19.07.2024.
Simona Arnstet je spisateljica i psihološkinja. Predvodnica je švedskog romantičnog talasa, koji u svetu stiče sve veću popularnost a ima i veliki broj čitalaca u Srbiji. Posle romana „Sve ili ništa“,...
više
prikaz romana plava je bila tvoja boja emotivna knjiga o čitaocu laguna knjige Prikaz romana „Plava je bila tvoja boja“: Emotivna knjiga o čitaocu
18.07.2024.
Po gruboj podeli fikcionalnih knjiga, postojale bi one koje odlikuje brz ritam i mogu se čitati pažljivo prateći radnju i izostavljajući „finese“. Druge bi bile „sporije“, knjige koje zahtevaju više p...
više

Naš sajt koristi kolačiće koji služe da poboljšaju vaše korisničko iskustvo, analiziraju posete sajtu na sajtu i prikazuju adekvatne reklame odabranoj publici. Posetom ovog sajta, vi se slažete sa korišćenjem kolačiča u skladu sa našom Politikom korišćenja kolačiča.