Ljubav u doba interneta – koliko su se veze promenile u poslednjih deceniju–dve pod uticajem interneta, šta je bilo bolje nekada a koje su prednosti sada?
Internet je sve ubrzao. Za nekoliko dana na društvenim mrežama možete nekog upoznati u meri za koju u oflajn životu treba bar nekoliko nedelja intenzivnog druženja. Mnogo brže se sklapaju poznanstva nego pre ere interneta. I razvoj tih poznanstava je ubrzan. Manje vremena potrošićete na one pogrešne. Istovremeno i put do pravih je kraći.
Roman „PR“ najavljen je kao „roman o ljubavnom trouglu koji istražuje granice ljubavi i beskonačnost interneta“. Ako uzmemo kao de facto da je internet beskonačan, nudi li roman odgovor na prvo pitanje: koje su granice ljubavi? I može li ljubavni trougao da opstane na duže staze?
S jedne strane ljubav je ograničena patetikom, s druge strašću, treće ludilom, a sa četvrte perverzijom. Prekoračenje tih granica nekad vodi ka sreći a nekad ka raskidu. Ljubavni trougao kao emotivna formacija moguć je sve dok je nivo uzbuđenja viši od nivoa sujete.
Kako bi junak romana „PR“ predstavio u javnosti ovu knjigu? Kakav PR bi joj napravio?
Mislim da bi najpre otišao na Facebook i Twitter i napisao: „Pročitao sam knjigu o vama i vašim inboksima. Pročitajte roman do kraja pre nego što izjavite da ste se prepoznali ;).“
Pet knjiga za sva vremena?
1. Džonatan Frenzen, „Korekcije“
2. Bret Iston Elis, „Američki psiho“
3. Viktor Peljevin, „Generacija P“
4. Mišel Uelbek, „Mogućnost ostrva“
5. Mišel de Montenj, „Ogledi“
Autor: Eva Čubrović
Izvor: Joy