Na knjižarskim policama uskoro će se naći trinaesto izdanje knjige „
Vodič kroz ljubavnu istoriju Beograda“ Nenada Novaka Stefanovića. Nesvakidašnja istorija Beograda sagledana kroz ključaonicu slavnih ljubavi. Sve adrese opisanih kuća i danas postoje, tako da je čitanje ove knjige istovremeno i poziv u šetnju kroz dva poslednja veka naše novije istorije, od kneza Miloša do današnjih dana, od Ite Rine do Jelene Dimitrijević, Branka Ćopića, Riste i Bete Vukanović, Vaska Pope...
Knjiga „
Kineska osveta“ Dejana Lučića doživeće dvanaesto izdanje. To je žestok političko-obaveštajni roman koji nam otkriva sukob kineskog (ili možda tibetanskog?) tajnog društva „Zeleni zmaj“ sa „Vavilonskim bratstvom“, koje je sinteza Iluminata i Vatikana. Glavni likovi su mlada i lepa beogradska novinarka i njujorški bankar, koji igrom sudbine bivaju uvučeni u zaveru i obračun tajnih društava i obaveštajnih službi Istoka i Zapada.
U štampi je sedmo izdanje knjige „
Ženski razgovori“ Dušana Radovića. Reč je o zbirci duhovitih priča iz ugla različitih žena (i muškaraca) o ljubavi, sreći i zajedničkom življenju. Posmatrajući muški svet iz ženske perspektive u dramskim crticama, Radović kroz humor ali i gorčinu analizira ono što svakodnevno živimo. Ironična ali dobrodušna, ovo je knjiga u kojoj će se svako pronaći.
Roman „
Đubre“ Marka Vidojkovića ne prestaje da privlači čitalačku pažnju. U štampi je šesto izdanje knjige čija je radnja smeštena u 2018. godinu, kada epidemija superkuge započinje u Srbiji, u Beogradu, na divljim deponijama smeća, i preti da se proširi na ceo svet. Dragiša, brutalan i neuračunljiv operativac tajne službe, „srpski psiho“ i siva eminencija za predsednika Srbije, pozvan je da reši stvar.
Knjiga Luke Mičete „
Stefan Prvovenčani“ doživeće peto izdanje. Sudbina je Stefanu Nemanjiću nenadano dodelila vlast. Na srpski presto došao je spletom istorijskih događaja, tuđom zaslugom – ali je zato sve ostalo bilo isključivo plod njegovih sposobnosti. U doba kada je svako sa svakim ratovao, ovaj prvi krunisani srpski kralj uzdao se u pamet i diplomatsku veštinu pre nego u golu snagu. Vladarska smelost i široko obrazovanje omogućili su mu da svaki istorijski događaj svoje epohe preokrene u korist sopstvenog kraljevstva.
„
Hej, nisam ti to pričala“ je nastavak kultne knjige Mome Kapora „Beleške jedne Ane“. Kroz usta svoje prividno naivne junakinje Kapor kritikuje tadašnje društvo koje, u nekim aspektima, i dalje prepoznajemo, ali nas u isto vreme i uči da pronalazimo lepotu u malim stvarima i da budemo svesni neponovljivosti svakog trenutka koji živimo. U štampi je drugo izdanje ove knjige.