Na knjižarskim policama uskoro će se naći jedanaesto izdanje knjige „
Aven i Jazopas u zemlji Vauka“. Ako vam je Uroš Petrović, autor ove knjige, poznat kao izuzetno inteligentan čovek, onda ste upućeni samo u pola istine o njemu. Evo prilike da, pročitavši njegovu čudesnu povest o Avenu, doznate i drugu polovinu – zašto je on takođe majstor drevne i otmene umetnosti fantastičnog.
Prvi i drugi deo serijala „Teorija zavere“ Dejana Lučića doživeće deveto izdanje. „
Teorija zavere I: Priručnik za osvajanje vlasti“ na ilustrativan način objašnjava kako osnovati tajno društvo u Srbiji i kako se infiltrirati u političke krugove. Istovremeno, knjiga iznosi saznanja o svetskom poretku. „
Teorija zavere II: Titova kletva“ je prelazak na drugi nivo. Dejan Lučić je istraživač koji se prihvatio skoro nemoguće misije – otkrivanja globalne zavere, ali i njenog segmenta uperenog protiv Srba. Zašto smo toliko važni i šta to nismo učili u školama, saznajemo u ovoj knjizi.
U štampi je i sedmo izdanje Lučićeve knjige „
Islamska republika Nemačka 2 – Britanski pečat“. Reč je o maestralnom špijunskom romanu, koji čitaoca sa lakoćom uvodi u svet intriga, prevara, i obmana. Dejan Lučić je čovek koji odlično poznaje svetsku zakulisnu politiku, a u ovoj knjizi, između ostalog, otkriva zašto se operacijom „Katapult“ Evropa već decenijama puni muslimanima, zašto se Turska vraća na Balkan, da li je Homeini britanski agent, kao i Rafsandžani, najveći izvoznik pistaća u SAD i ko stoji iza rata Irana sa Izraelom, Amerikom i Britanijom.
Sedmo izdanje doživeće i knjiga Vlade Arsića „
Brodolom“, koja je zasnovana na istinitoj priči o najvećoj rečnoj katastrofi u srcu Beograda. Jedan brod je 9. septembra 1952. godine svoje putovanje završio na rečnom dnu. Za samo nekoliko minuta, u centru Beograda, udavilo se više od stotinu ljudi. Ali po nalogu vlasti odlučeno je da s brodom potone i – istina. Gotovo pola veka kasnije, Sonja Knežević i Milovan Krstić odvojeno ispituju šta se tog 9. septembra 1952. tačno događalo na brodu.
Uskoro će se u prodaji naći peto izdanje knjige „
Zamalek“ Dejana Tiago-Stankovića. „Zamalek“ je roman koji se u prvom trenutku čini kao putopis pun opisa čudnih običaja, leksikon egzotičnih pojmova ili nekakav uvrnuti bedeker o Egiptu. A onda, malo-pomalo, iz novootkrivenih delova istorije te zemlje i sjajnog opisa mentaliteta njenih stanovnika počinje da izranja priča. U srcu Kaira, na ostrvu usred Nila, decenijama je postojala antikvarnica krcata svakojakim blagom kao Ali-babina pećina. Radnju, najčuveniju u tom delu sveta, vodili su Kosta, glasoviti egiptolog, i njegova poćerka Arna sve dok kismet, zbog nekih Kostinih misterioznih greha, nije odlučio drugačije.
Roman „
Kainov ožiljak“ Vladimira Kecmanovića i Dejana Stojiljkovića doživeće treće izdanje. „Kainov ožiljak“ je istovremeno uzbudljiv politički triler, priča o nemogućoj ljubavi, potresna istorijska drama, parabola o ljudskosti u dehumanizovanom svetu, partija karata sa đavolom, faustovska dilema jednog velikog pisca i hipoteza o tome kako je nastao Andrićev roman „Prokleta avlija“.
Treće izdanje doživeće i knjiga „
Zaveštanje Svetog Save“. Novinar i istoričar Luka Mičeta nastoji da upozna čitaoce sa istorijskim Svetim Savom, da im pomogne da razumeju vreme u kome je on živeo i stvarao, ali daje i korisne smernice da razlikuju istoriju od svetosavskog mita koji je dopunjuje.
U štampi je drugo izdanje knjige za decu „
Otkačena škola 3“. U „Otkačenoj školi“ Perica je u glavnoj ulozi, ali tu su i njegovi drugari, nastavnici, roditelji, komšije. Smejaćete se i čitati naglas, a nekad će vam se učiniti da je Perica možda i u pravu, kao kada ga je nastavnica pitala šta je dalje od nas – Australija ili Mesec. „Australija, Mesec može da se vidi“, odgovorio je Perica. U knjizi ćete naći još mnogo avantura našeg dragog Perice, ali i neobične pitalice.