Predstojeći 58. Sajam knjiga u Beogradu, koji se održava od 20. do 27. oktobra, otvoriće pisac i pesnik Ljubivoje Ršumović. O tome je jednoglasno odlučio Odbor Sajma, na predlog Milovana Vitezovića.
Ljubivoje Ršumović svoje verne čitaoce obradovaće i gostovanjem na Laguninom štandu, u četvrtak, 24. oktobra u 13 sati, gde će svi prisutni moći da se druže sa autorom i obezbede sebi potpisan primerak knjige.
Ljubivoje Ršumović počeo je pisati rano, još kao osnovac, u Ljubišu. Prve pesme je objavio kao gimnazijalac, 1957. godine, najpre u užičkim „Vestima“, a zatim u „ Književnim novinama“. Objavio je 86 knjiga, uglavnom za decu i postao najcenjeniji pisac za najslađe čitaoce. Najpoznatiji naslovi: „Ma šta mi reče“, „Još nam samo ale fale“, „Vesti iz nesvesti“, „Pričanka“, „Pevanka“, „Nevidljiva ptica“, „Domovina se brani lepotom“, „Sjaj na pragu“, „Rošavi anđeo“, „Zov tetreba“, „Uspon vrtovima“, „Pesme uličarke“, „Severozapadni krokodil“, „Pošto prodaš to što misliš“, „Opasan svedok“, „Ne vucite me za jezik“, „Gujina stena“, „Bukvar dečjih prava“, „Tri čvora na trepavici“, „Poverenje u Sunce“, „Tajna ledene pećine“, „Beli paketi“, „Sunčanje na mesečini“, „Ujdurme i zvrčke iz antičke Grčke“, „Zauvari“, „Planiranje prošlosti“, „Vidovite priče“...
Za dela koja su mu prevedena na više stranih jezika dobio je brojne književne nagrade: „Neven“, „Mlado pokolenje“, Nagradu Zmajevih dečjih igara, Brankovu nagradu, Oktobarsku nagradu grada Beograda, Goranovu plaketu, Vukovu nagradu, Zlatni prsten pesnika za decu u Crvenki, Nagradu „Porodica bistrih potoka“ Udruženja književnika Srbije, nagradu za dramu „U cara Trojana kozje uši“ na festivalu pozorišta za decu u Kotoru, Zlatni beočug, nagradu „Politikinog zabavnika“ za knjigu „Tri čvora na trepavici“, nagradu „Duško Radović“ i titulu „Saradnik Sunca“, Instelovu nagradu za poeziju, nagradu „Miroslav Antić“, nagradu „Princ dečjeg carstva Tamaris“ u Banjaluci, i nagradu „Branko Ćopić“ za knjigu „Sunčanje na mesečini“...
Dobio je i dve zapažene međunarodne nagrade: „Pulja“ u Bariju, za celokupno stvaralaštvo za decu, i nagradu Uneska za „Bukvar dečjih prava“ na svetskom konkursu za knjigu koja propagira mir i toleranciju. Autor je i tri udžbenika za osnovne škole: „Deca su narod poseban“ za predmet Građansko vaspitanje, „Azbukvar“ i „Pismenar“.