Jedna sitna, srdačna a usamljena ženica, Loren, do nedavno je bila lekar Hitne pomoći u San Francisku, i naporno radila.
Mogla je tako da nastavi i da lagano upropašćava svoje zdravlje sve dok umalo nije izgubila život u jednoj saobraćajnoj nesreći. Nepokretna i u komi, Loren će se naći, o ironije!, u velikom, hladnom krevetu svog bolničkog odeljenja. Ali, iako je sva zarozana i nesvesna, ona će se baš u tom trenutku probuditi u relativno dobrom stanju u svom stanu, odakle je krenula pre nego što je doživela nesreću. I tu će prisustvovati dolasku novog stanara, arhitekte Artura, koji je, uz to, i lep muškarac. Da li će njih dvoje moći da uspostave kontakt?
Da nije ovo neki roman Meri Higins Klark? Radnja se odvija u San Francisku, ritam je pažljivo odmeren, čitalac ostaje u velikom iščekivanju raspleta sve do samog kraja jer je intriga odlično zamišljena – ono što se dešava u bolnici prepliće se sa policijskom istragom i saspens lebdi u vazduhu sve do razrešenja. S tim što ovde nema opasnog psihopate kao kod Klarkove.
Naprotiv, ovo je divna ljubavna priča kakva se retko viđa. Ono što junaci doživljavaju prevazilazi njihova očekivanja i ostavlja vrlo malo mesta za romantične digresije i zadržavanje radnje. Ovo je očaravajuća i moderna bajka Marka Levija kojom je zaslužio veliku pažnju čitalaca, a onda i Marka Votersa koji je 2005. snimio film „Baš kao u raju“. Niste ga gledali? Ne mari, pročitajte prvo knjigu, jer ako niste otkrili Levija do sada, onda pod hitno treba da se upoznate sa njim! Ovaj roman je preveden na četrdesetak jezika, objavljen u 32 zemlje i prodat u preko pet miliona primeraka.
Izvor: critiqueslibres.com