Knjiga „Životne krize kao prilike za razvoj“ Ridigera Dalkea – lekara, psihoterapeuta i stručnjaka za psihosomatsku medicinu – nadovezuje se na njegova dela „Bolest kao put“ i „Bolest kao govor duše“. U njoj obrađuje prekretnice u ljudskom životu posle kojih uglavnom više ništa nije isto.
Začeće, rođenje, pubertet, odvajanje od roditeljske kuće, stupanje u brak, kriza srednjeg doba, starenje i smrt predstavljaju prelomne trenutke u životu svakog čoveka. U današnje vreme većina ljudi ume bolje da se nosi s tehničkim napretkom nego sa svojim sopstvenim razvojem. Životne faze doživljavamo kao nešto negativno i sagledavamo ih kao „krize“ umesto da ih prihvatimo. Tako gubimo životnu ravnotežu. Posledice su duševne i telesne bolesti i tegobe. Ridiger Dalke nam u svojoj knjizi ukazuje na izlaz iz ovog ćorsokaka tako što objašnjava smisao tih životnih faza, osmišljava ih i predlaže savremene rituale prelaska iz jedne faze u drugu, koji nam mogu pomoći da prebrodimo krize i shvatimo ih kao prilike za razvoj.
Ova knjiga biće i okosnica predavanja koje će Ridiger Dalke održati u sredu, 19. aprila od 17.30 u hotelu Hajat. Ulaznice za predavanja mogu se kupiti na svim prodajnim mestima Eventima i u prodavnicama Bio špajza.
Knjigu „Životne krize kao prilike za razvoj“ možete pronaći od 19. aprila u svim knjižarama Delfi, Laguninim klubovima čitalaca, online knjižari www.delfi.rs i na sajtu www.laguna.rs.

Ridiger Dalke
Ridiger Dalke (1951) po završetku studija medicine u Minhenu usavršio je prirodne metode lečenja i prošao proširenu obuku iz različitih psihoterapijskih pravaca. Zajedno sa suprugom Margit Dalke osnovao je isceliteljski centar u Šormahu kod Johaneskirhena u Donjoj Bavarskoj.
Više o autoru
Najnovije
Pogledaj sve
Milica Vučković potpisuje novi roman „Roditelji kućnih ljubimaca“ na otvaranju Delfi knjižare „Dobrica Ćosić“ u Landmark Residence
Autorka bestselera „Smrtni ishod atletskih povreda“ Milica Vučković potpisivaće svoj novi roman „Roditelji kućnih ljubimaca“ u četvrtak 23. jula u Delfi knjižari „Dobrica Ćosić“ koja toga dana svečano otvara vrata na novoj lokaciji – u Landmark Residence na Bulevaru kralja Aleksandra 142k!
Pročitaj više
Novi roman Milice Vučković „Roditelji kućnih ljubimaca“ u ekskluzivnoj onlajn prodaji
Roman „Roditelji kućnih ljubimaca“ Milice Vučković, autorke bestselera „Smrtni ishod atletskih povreda“, biće dostupan u ekskluzivnoj onlajn prodaji od četvrtka 16. jula do srede 22. jula 2026. na sajtovima laguna.rs i delfi.rs
Pročitaj više
Velika Lagunina letnja akcija: 40 posto popusta na odabrane naslove za uživanje u čitanju
Imamo odličnu vest za sve ljubitelje knjiga: od 2. jula 2026. do 1. avgusta 2026. organzujemo „Veliku letnju akciju“ i na odabrane naslove odobravamo 40 posto popusta.
Pročitaj više
„Trilogija ženskog pera“: Obogatite svoju biblioteku novim romanima Ane Atanasković, Ljiljane Šarac i Slavice Mastikose i ostvarite popuste!
Akcija „Trilogija ženskog pera“ okuplja tri domaće autorke – Anu Atanasković, Ljiljanu Šarac i Slavicu Mastikosu!
Pročitaj više


















