Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

BUKMARKER-logo

„Veče beogradskih priča“ – najveći kabare o Beogradu u Beogradu

U Kombank dvorani, nekadašnjoj Velikoj sali Doma sindikata, u subotu 18. januara u 20 sati biće održan nesvakidašnji spektakl pod nazivom „Veče beogradskih priča“. Domaćin je poznati novinar i književnik Zoran Nikolić, autor brojnih knjiga o istoriji grada, ali i šarmer koji je u mnogo navrata publici približavao najlepše priče iz prošlosti na boemski i duhovit način.
Nastup će pratiti brojne fotografije nekadašnjeg gradskog ambijenta, kao i fantastični snimci iz Programskog arhiva RTS.

Posebnu dinamiku ovoj večeri podariće gosti, poznati kao zaljubljenici u Beograd. Pred publiku će izaći ansambl „Legende“, koji nastavlja svoju kultnu karijeru sa novim pevačem, kao i Ljuba Ninković, muzičar čiji akordi su obeležili mnoge beogradske ljubavi. Njegov brat, sjajni glumac Slobodan Boda Ninković izmamiće osmehe na njemu svojstven način, a popularna novinarka i urednica RTS-a Rada Đurić predočiće publici kako naizgled ozbiljan novinarski posao može da ima drugu, toplu, ljudsku i duhovitu stranu. Arhitekta, pisac i fotograf Budimir Buda Novaković duhovito će dočarati obrise još nekih važnih gradskih vragolija...

Podsećamo, Zoran Nikolić je književnu karijeru započeo sada već kultnom knjigom „Beograd ispod Beograda“, koju je koautorski napisao sa Vidojem Golubovićem, a usledili su „Masonski simboli u Beogradu“ i roman „Grad tajni“. Svoju posvećenost misterijama našeg grada uobličio je i kroz dvotomnu knjigu „Tajna Novog Beograda“ koju potpisuje sa novinarom Mirkom Radonjićem, a kruna dosadašnje karijere mu je knjiga u tri toma „BG priče“ koja obuhvata petogodišnji rad na prikupljanju najlepših pripovesti o našem gradu. Sve njegove knjige imaju višestruko ponovljena izdanja i najtopliji prijem kod publike.

Sve njegove priče odišu iskrenim, boemskim prizvukom, toliko važnim za očuvanje duha ovog grada. Zato vas Zoran Nikolić i prijatelji pozivaju na pogled ka prošlosti kao na potrebu da dobrog prijatelja pogledate u oči i sačuvate za budućnost.

Beograd je svakome dobar prijatelj. Ovog puta on to želi da vam kaže i dokaže.

Karte možete kupiti na blagajni Kombank dvorane i preko sajta tickets.rs.

Autor: Zoran Lj. Nikolić

Podelite na društvenim mrežama:

Slika Zoran Lj. Nikolić

Zoran Lj. Nikolić

Zoran Lj. Nikolić (1967), novinar i publicista, od 1997. godine radi za Večernje novosti . Prvu knjigu Beograd ispod Beograda (zajedno sa dr Vidojem Golubovićem) objavio je 2002. godine.

Spremite spiskove! Noć knjige od 12. do 14. juna!

Od 12. do 14. juna 2026. godine održaće se 34. Noć knjige pod pokroviteljstvom Banca Intesa u svim knjižarama Delfi i Laguninim klubovima čitalaca na 74 lokacije u 38 gradova u Srbiji i regionu, kao i na sajtovima laguna.rs, delfi.rs i dicearena.rs.

Pročitaj više

„Knjige upola cene“: Odabrani Lagunini naslovi na popustu 50% od 25. do 31. maja 2026.

Radost za sve ljubitelje čitanja! Akcija „Knjige upola cene“ traje od 25. do 31. maja 2026. u toku koje ćete moći da pronađete odabrane naslove u izdanju Lagune u svim Delfi knjižarama, kao i na sajtovima delfi.rs i laguna.rs i to na popustu od čak 50%!

Pročitaj više

U svetu gde svi žele da budu viđeni, saznajte kako da budete zapamćeni – predstavljena knjiga Ivana Stankovića „Lični brend za početnike“

U vremenu kada svi žele da budu viđeni, Ivan Stanković je napisao knjigu o tome kako biti zapamćen. „Lični brend za početnike“ je prva knjiga kod nas koja jednostavno i precizno objašnjava kako se gradi profesionalni identitet u vremenu kada je vidljivost postala jednako važna kao i znanje.

Pročitaj više

Nova Lagunina knjižara na Kaleniću – mesto za knjige, susrete i inspiraciju

Ljubitelji knjiga uskoro će dobiti novu omiljenu adresu. Na jednoj od najživljih tačaka u gradu, kod pijace „Kalenić“ u Ulici Maksima Gorkog 11, biće otvorena nova knjižara u lancu Delfi i Lagunin klub čitalaca – prostor osmišljen kao savremena gradska lifestyle knjižara, mesto susreta čitalaca, komšija, porodica i svih onih koji veruju da knjige oplemenjuju svakodnevicu.

Pročitaj više

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
unicredit-seeklogo
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
IPS-NBS