Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

BUKMARKER-logo

U Nišu predstavljen roman Ivane Dimić, laureata Ninove nagrade

Pred brojnom publikom, koja je ispunila čitaonicu Narodne biblioteke „Stevan Sremac“ u Nišu, u petak, 10. februara predstavljen je roman „Arzamas“ za koji je Ivana Dimić nagrađena Ninovom nagradom.

„U svojoj duši imamo potrebu za lepotom, istinitošću, umetnošću, a kako svako od nas ima samo jedan život, mi gledamo da ga ulepšamo, da nešto dobro učinimo“, istakla je autorka.

Veliki deo razgovora sa niškim ljubiteljima književnosti Ivana Dimić je posvetila „demistifikovanju“ načina na koji piše.

„Reči su rudnik u kome ja kopam, tu nalazim svoje blago. Bavim se mnogo rečeničnim sklopom, zato sporo pišem. ’Arzamasa’ koji može da se pročita za dva-tri sata pisala sam sedam godina. Stalno čitam naglas da bih čula da li postoji neka greška, broj reči u rečenici mora da bude nepomeriv da bi ta rečenica bila dobra“, rekla je Ivana.

Veruje da svi pisci pišu o onome što ih se lično tiče. Tako je nastao i njen „Arzamas“ koji, kroz paralelu dijaloške forme i esejističkih delova, govori o demenciji i smrti majke.

Bilo mi je važno da u romanu „Arzamas“ dokažem da je ljubav jača od smrti, da je smrt samo jedan trenutak i da to nije kraj.

Podelite na društvenim mrežama:

Slika Ivana Dimić

Ivana Dimić

Ivana Dimić (Beograd, 1957), diplomirani dramaturg, autor je brojnih kratkih priča, drama, dramatizacija i TV scenarija. Osim toga, prevodi sa engleskog i francuskog jezika i radi kao dramaturg u beogradskim pozorištima. Obavljala je funkcije pomoćnika ministra za kulturu, direktora drame Narodnog pozorišta i direktora Ateljea 212.

Knjiga nikad dosta: Akcija „3 za 999“ od 4. do 17. maja 2026.

Sve nas koje raduje svaki susret sa knjigama, obradovaće vest da će od 4. do 17. maja 2026. trajati akcija na odabrane Lagunine naslove – „3 za 999“ – u svim Delfi knjižarama, Laguninim klubovima čitalaca u zemlji i regionu, kao i na sajtovima laguna.rs i delfi.rs.

Pročitaj više

Promocija „Grenlanda“ Viktora Lazića 5. maja u knjižari Delfi SKC

O zemlji koja menja ravnotežu sveta, aktuelnoj geopolitičkoj situaciji, o važnim, večnim temama i neviđenoj lepoti ledenih gromada kraj srditog uzburkanog mora – biće reči na promociji „Grenlanda“, najnovije knjige Viktora Lazića, u kafeteriji Bukmarker, u utorak 5. maja od 18 sati.

Pročitaj više

„Oblak nad Saharom“ Dragana Markovića i Radeta Tanasijevića u prodaji od 6. maja

U britkoj alegorijskoj priči autorskog dvojca Radeta Tanasijevića i Dragana Markovića – „Oblak nad Saharom“ – postavlja se veliko pitanje: može li se oblak pripitomiti i vezati za kočić? I šta biva kad pokušamo?

Pročitaj više
Besplatna dostava - vest

Besplatna isporuka od 1. do 3. maja 2026. na laguna.rs, delfi.rs i dicearena.rs

Predstojećeg vikenda računajte na posebnu pogodnost! Od 1. do 3. maja 2026, poručivanjem putem sajtova delfi.rs, laguna.rs i dicearena.rs, ostvarujete pravo na besplatnu dostavu na teritoriji Republike Srbije. Ne propustite priliku da naručite omiljene knjige bez dodatnih troškova isporuke i obogatite svoju kolekciju, ili artikal iz raznovrsne ponude gift programa i, naravno, brojne uzbudljive i zabavne društvene igre!

Pročitaj više

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
unicredit-seeklogo
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
IPS-NBS

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com