Posle romana „Belo odelo“ i „Kako sam dobio Oskara“, glumac Lazar Ristovski predstavio se čitaocima zbirkom „Jednostavne priče“ koje je autor pisao poslednjih desetak godina. Izdavačka kuća Tabernakul iz Skoplja upravo je objavila knjigu na makedonskom jeziku.
Promocija knjige „Ednostavni prikazni“ što je naslov makedonskog izdanja, zakazana je za 7. oktobar 2015. u 20 sati u Klub restoranu MKC u Skoplju. O knjizi će osim autora govoriti Sašo Macanovski –Trendo.
Prevashodno poznat po filmskom stvaralaštvu, Ristovski u pisanju pronalazi ono što mu film ne pruža. Usamljenost. „Pisanje je povlačenje u ložu iz koje se svet bolje vidi. Pisac posmatra, ali ujedno i kreira ono što će videti. Ta mogućnost je uzbudljiva, zar ne?“, smatra Lazar Ristovski, koji piše dugo ali objavljuje retko, tako da sada imamo dragocenu priliku da se upoznamo sa njegovim književnim stvaralaštvom.
Na pitanje da li su „Jednostavne priče“ priče njegovog života, Ristovski kaže: „Sve je iz života. Nijedna priča, niti umetnosti uopšte, ne rađa se samo iz mašte. A i ta mašta počiva na iskustvu posmatranja. Ove priče su svakako priče iz mog života. Ali one nisu potpuno istinite, niti sam ja junak svake priče. Priče su kombinacija mog emotivnog pamćenja, likova i situacija u kojima sam se nalazio i priča koje sam čuo, a kasnije nadograđivao.“

Lazar Ristovski
Lazar Ristovski rođen je 26.10.1952. u Ravnom selu u Vojvodini. Završio je glumu na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, igrao u preko 4000 predstava i imao 73 uloge u filmovima i TV serijama. Glumio je i u nekoliko filmova holivudske produkcije. Kao glumac je dobio skoro sve nagrade koje se mogu dobiti na ovim prostorima.
Više o autoru
Najnovije
Pogledaj sve
Spremite spiskove! Noć knjige od 12. do 14. juna!
Od 12. do 14. juna 2026. godine održaće se 34. Noć knjige pod pokroviteljstvom Banca Intesa u svim knjižarama Delfi i Laguninim klubovima čitalaca na 74 lokacije u 38 gradova u Srbiji i regionu, kao i na sajtovima laguna.rs, delfi.rs i dicearena.rs.
Pročitaj više
Zanimljiv program tokom Noći knjige!
Predstojeća Noć knjige donosi i nove zanimljivosti. U novootvorenoj knjižari Laguna kod pijace Kalenić, kao knjižari, čitaoce će sačekati bestseler autori Lagune. U knjižari Delfi SKC Ante Tomić će predstaviti svoj novi roman „Kraljević Marko oslobađa Imotski“, a družiće se i sa čitaocima u Novom Sadu. Evo i kompletnog programa i rasporeda druženja sa piscima u Noći knjige:
Pročitaj više
Hitovi domaće i svetske književnosti u Noći knjige!
Na radost svih knjigoljubaca još jedna Noć knjige donosi veliki broj hitova domaće i svetske književnosti u izdanju Lagune! Pripremite spiskove na vreme!
Pročitaj više
I biblioteke učestvuju u 34. Noći knjige
Trideset četvrtoj Noći knjige, koja će trajati od 12. do 14. juna 2026, Laguni su se priključile i brojne biblioteke.
Pročitaj više
















