Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

BUKMARKER-logo

Književno veče Vanje Bulića u Karađorđevu

U okviru tradicionalne manifestracije „Karađorđevačka prela“, Turistička organizacija priredila je 27. januara književno veče Vanje Bulića. Iako je predstavljen Bulićev  novi roman „Madonin soko“, posebna pažnja je posvećena romanu „Savin osvetnik“, jer je književno veče organizovano povodom slave Svetog Save, a ceo roman je inspirisan životnim porukama velikog duhovnika i posebno zloupotrebama tih poruka od pojedinaca u poslednjem ratu.

IMG-58722028129

U prostoriji u kojoj je održano književno veče, priređena je i izložba o američkoj medicinskoj misiji za Srbiju i srpsku vojsku u vreme Velikog rata 1914 – 1918. Inače, Karađorđevo je imalo 260 Solunaca, a neke od njih je na Krfu lečio američki lekar gospodin Rajan, koji je u kratkom periodu imao osam hiljada hirurških intervencija!

IMG-5873

Posle književne večeri, prisutni su mogli da kupe Bulićeve knjige, a priređena je i pozorišna predstava „Đavolja posla“ u izvođenju lokalnog amaterskog pozorišta.

Foto: privatna arhiva

Podelite na društvenim mrežama:

Slika Vanja Bulić

Vanja Bulić

Vanja Bulić (1947) čitav radni vek je proveo kao novinar u pisanim i elektronskim medijima. Za televiziju je uradio više od četiri hiljade emisija različitih žanrova, a pisao je za gotovo sve prestižne listove nekadašnje Jugoslavije.

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.