U Galeriji 73 na Banovom brdu održano je neobično književno veče dva pisca Vanje Bulića i Zorana Milojevića, koje je spojila zajednička tema njihovih knjiga – usud ideologije u srpskom narodu.
Dušan, otac Vanje Bulića, bio je partizan i komunista, a Božidar, otac Zorana Milojevića, bio je ravnogorac koji se zakleo na vernost kralju i otadžbini. Obojica su stradali od iste komunističke ideologije. Božidar je osuđen na trinaest godina zatvora, a Dušan je bio na Golom otoku četiri i po godine.
Književno veče je pobudilo veliku pažnju prisutnih, koji su nakon izlaganja pisaca postavili brojna pitanja, pa se može zaključiti da je ovo tema o kojoj se nedovoljno priča. Da bi bar malo ublažio gorčinu izazvanu emotivnim izlaganjima, Vanja Bulić je za kraj pročitao satiričnu priču iz knjige „Rupe u glavi“, koja je prošle godine dobila nagradu „Radoje Domanović“.

Vanja Bulić
Vanja Bulić (1947) čitav radni vek je proveo kao novinar u pisanim i elektronskim medijima. Za televiziju je uradio više od četiri hiljade emisija različitih žanrova, a pisao je za gotovo sve prestižne listove nekadašnje Jugoslavije.
Više o autoru
Najnovije
Pogledaj sve
Počela je Noć knjige!
U svim knjžarama Delfi i Laguninim klubovima čitalaca, na 74 lokacije u 38 gradova u Srbiji i regionu, kao i na sajtovima laguna.rs, delfi.rs i dicearena.rs, pod pokroviteljstvom Banca Intesa, upravo se održava 34. Noć knjige!
Pročitaj više
Spremite spiskove! Noć knjige od 12. do 14. juna!
Od 12. do 14. juna 2026. godine održaće se 34. Noć knjige pod pokroviteljstvom Banca Intesa u svim knjižarama Delfi i Laguninim klubovima čitalaca na 74 lokacije u 38 gradova u Srbiji i regionu, kao i na sajtovima laguna.rs, delfi.rs i dicearena.rs.
Pročitaj više
U Noći knjige pisci na novom terenu!
Postoje dani kada u knjižaru dolazite po knjigu. A postoje i oni retki, posebni trenuci kada vam knjigu preporuči njen autor.
Pročitaj više
Zanimljiv program tokom Noći knjige!
Predstojeća Noć knjige donosi i nove zanimljivosti. U novootvorenoj knjižari Laguna kod pijace Kalenić, kao knjižari, čitaoce će sačekati bestseler autori Lagune. U knjižari Delfi SKC Ante Tomić će predstaviti svoj novi roman „Kraljević Marko oslobađa Imotski“, a družiće se i sa čitaocima u Novom Sadu. Evo i kompletnog programa i rasporeda druženja sa piscima u Noći knjige:
Pročitaj više


















