Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima
U subotu, 11. juna održana je promocija knjige „Urnebesna fizika“ na kojoj su se autori družili sa mladim fizičarima ispred knjižare Delfi u TC Aviv Parka na Zvezdari.
Izvođenje eksperimenata i trikova proteklo je u veseloj atmosferi. Mališani su sa zanimanjem pratili izlaganje Dragoslava Paunovića i rado se oprobali u izvođenju eksperimenata. Veliki broj dece bio je predškolskog i mlađeg školskog uzrasta koje fizika, taj „bauk“ od nauke, tek očekuje. I pored toga što se najmlađi tek upoznaju sa prvim pojmovima koje objašnjavaju pojedine prirodne pojave i zakonitosti, bili su spremni da aktivno učestvuju, razmatraju probleme i zajednički ih rešavaju. Spremno su odgovarali na pitanja: ko je Isak Njutn, Ajnštajn i da li je lakše plivati u bazenu ili u moru. U pozadini su bili roditelji koji nisu skrivali radoznalost, a jedna mama je prokomentarisala: „A što mi nismo ovako učili fiziku...?“
Uz razgovor, eksperimente, šale i zanimljivosti iz sveta fizike i života slavnih naučnika vreme je proletelo u odličnom raspoloženju. „Urnebesna fizika“, čiji su autori Svetislav Paunović, Branko Stevanović i Igor Kolarov, približava deci kroz eksperimente, trikove i anegdote osnove ove važne prirodne nauke, čineći početno izučavanje fizike u osnovnoj školi primamljivim i zabavnim.
Fizičari su se hladili lepezama koje je Lavirint pripremio za ovu priliku. Ove godine Lavirint slavi dvadesetogodišnjicu rada i druženja sa najmlađima i njihovim roditeljima. Lavirint – mesto pametnih igračaka.
Svetislav Paunović (1934–2014) radio je u Institutu Boris Kidrič u Vinči i Vojno-tehničkom institutu u Beogradu. Bio je asistent za predmet Teorija električnih kola na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu. Godine 1968. odlazi u Kanadu gde je kao asistent radio na Torontskom univerzitetu Sent Džordž i Koledžu Ranimed . Od 1971.
Postanite član Laguna Kluba čitalaca i uživajte u benefitima!
Gift program od 10%, popusti do 30%, a specijalni rođendanski popust čak 40%!
E-mail adresa je obavezna
Da biste osigurali da su vaši podaci o nalogu ažurirani, molimo vas da potvrdite e-mail adresu koju želite da koristite za prijavu i obaveštenja o nalogu.