Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

BUKMARKER-logo

Knjiga nedelje – „Gubitak slike ili Planinom Sijera de Gredos“

Za svoje članove Laguna uvek ima dobre vesti! Svake nedelje jedan od aktuelnijih naslova proglašavamo za Knjigu nedelje. To znači da će naši članovi samo te nedelje moći da kupe Knjigu nedelje sa specijalnim DODATNIM popustom od 30%.
Knjiga nedelje – „Gubitak slike ili Planinom Sijera de Gredos“ - slika 1
Kapitalno delo nobelovca Petera HandkeaGubitak slike ili Planinom Sijera de Gredos“ prva je knjiga koju je nazvao „romanom“ – pikarskim, u ovom slučaju. Ova moderna verzija Don Kihota je ujedno i Handkeov književni manifest.

U nekom neodređenom trenutku 21. veka moćna bankarka – istovremeno obožavana i prezrena, prepoznata i izviždana na aerodromima širom sveta – rešava da angažuje pisca iz Manče da ispriča njenu životnu priču. Na putu ka autoru, koji vodi preko Sijere de Gredos, nailazi na znakove neobjavljenog rata: eskadrile vojnih aviona, izbeglice koje se skrivaju u neobičnim, improvizovanim skloništima i gradove čiji stanovnici pokazuju bizarne psihološke traume.

Suprotno očekivanjima, ova kraljica finansijskog sveta ima talenat koji se ne uklapa u korporativnu estetiku: izuzetnu prijemčivost za slike, ne one filtrirane i upakovane za masovnu upotrebu, brendirane vizije koje nam isporučuju mediji, već slike što izranjaju u pokretu. Tako čitaoci učestvuju u putovanju junakinje ne kroz trivijalnu identifikaciju s njom, već na umetničkom nivou: kao da prisustvujemo stvaranju žene koja putuje i sveta koji se pred njom otvara.

Iskoristite priliku ove nedelje: uz sve popuste koje uživate kao naš član (članski, dodatni od 10% za kupovinu tri ili više knjiga), dobićete i ovaj specijalni popust ukoliko knjigu naručite sa našeg sajta ili je kupite u nekom od naših klubova čitalaca u Srbiji, i to samo tokom trajanja akcije.

Ovaj popust važi i za sve koji prvi put naručuju Lagunine knjige i time se učlanjuju u Klub. Ipak, najviše će uštedeti naši najverniji članovi. Lako je izračunati da će, koristeći ovu pogodnost, moći da dobiju popust veći od 40%. Da bismo sprečili eventualne zloupotrebe, ograničavamo kupovinu na jednu Knjigu nedelje po jednom članskom broju.

Knjigu nedelje sa specijalnim popustom možete nabaviti samo preko našeg internet sajta ili kupovinom u nekom od naših klubova čitalaca u Srbiji. Ovaj popust ne važi na sajmovima niti na bilo kom drugom mestu gde se prodaju Lagunine knjige.

Podelite na društvenim mrežama:

Povezani artikli

Slika Peter Handke

Peter Handke

Peter Handke (1942, Grifen, Austrija) jedan je od najznačajnijih pisaca nemačkog jezika i savremene svetske književnosti. Pisac stotinak knjiga, romana, pripovesti, drama, poezije, eseja i filmskih scenarija; autor više filmova, i koautor i saradnik u mnogim filmovima Vima Vendersa; likovni ilustrator svojih tekstova. Dobitnik niza nagrada: Bihnerove, Kafkine, Šilerove, Ibzenove, Nestrojeve, nagrade „Tomas Man“, nagrade „Milovan Vidaković“ i drugih. Nobelova nagrada za književnost dodeljena mu je 2019. „zbog uticajnog rada koji sa lingvističkom genijalnošću istražuje periferiju i posebnost ljudskog postojanja.“ Handkeov prvi roman Stršljenovi i prva drama Psovanje publike objavljeni su 1966. Iste godine se na sastanku Grupe 47 u Prinstonu u SAD distancirao od „opisivačke“ književnosti novog realizma i utvrdio poziciju svoje književnosti kao usmerenost na jezik i na odnos jezika i sveta. Motiv ugroženog subjekta u problematičnoj komunikaciji sa spoljašnjim svetom karakterističan je za rana Handkeova ostvarenja, kao što su romani Golmanov strah od penala (1970), Bezželjna nesreća (1972), Kratko pismo za dugo rastajanje (1972) i Levoruka žena (1976), potom proslavljeni dramski komad Kaspar (1968) ili zbirka poezije Unutrašnji svet spoljašnjeg sveta unutrašnjeg sveta (1969). Knjiga Spori povratak kući (1979) predstavlja prekretnicu u Handkeovoj književnosti i okretanje prirodi i materijalnosti sveta, gde su film i slikarstvo izvori književne inspiracije. Istovremeno je u Handkeovim ostvarenjima prisutno neprekidno traganje za smislom postojanja. Otuda su lutanje i migracija primarni modus aktivnosti i aktivizma, a put je mesto za tzv. „epski korak“, koji nije posebno vezan za određeni žanr. Njegovom delu je otad svojstven snažan avanturistički duh, ali i nostalgija, koji su uočljivi u pripovestima kao što su Pouka planine Saint Victoire (1980), Ponavljanje (1986), Još jedanput za Tukidida (1990), Zimsko putovanje do reka Dunava, Save, Drine i Morave ili Pravda za Srbiju (1996), Moravska noć (2008) i Veliki Pad (2011) ili u dramama Vožnja čunom ili komad za film o ratu (1999) i Lepi dani u Aranhuezu (2012). Peter Handke je oduvek mnogo vremena provodio izvan Austrije i na putovanjima, a od 1990. pretežno živi i radi u Francuskoj. Foto: © Jerry Bauer / Suhrkamp Verlag  

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
unicredit-seeklogo
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
IPS-NBS

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com