Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

bukmarker

Promovisan novi roman srpske bestseler književnice Simonide Milojković

Ne vole kokain, ali konzumiraju „Ljubav u doba kokaina“.

U prisustvu brojnih pripadnika estrade, nekoliko destina beogradskih i regionalnih medija, izdavačka kuća Laguna i autorka Simonida Milojković predstavili su juče u Klubu S u Jakovu njen novi roman „Ljubav u doba kokaina“.
Promovisan novi roman srpske bestseler književnice Simonide Milojković - slika 1
– Bez ogromne podrške vas koji ste ovde ni mog novog romana ne bi bilo. Hvala svima: mojoj porodici, mojoj drugoj kući Blicu u kojoj radim 15 godina, najboljoj izdavačkoj kući Laguna, mojim prijateljima i kolegama novinarima koji mi pružaju podršku još odkad sam objavila prvi roman. Naravno da priželjkujem tiraže koje sam postigla sa „Grabljivicom“, ali pre toga biću najsrećnija na svetu ako uspem da spasem samo jedan ljudski život, onoga ko pročita moj roman i ne posegne za drogom – poručila je Simonida.

Dramatična ispovest beogradske studentkinje koju je dečko uvukao u narkomaniju, napisana Simonidinim perom, već se nalazi u prodaji, a čast da je prva pročita pripala je najvećoj regionalnoj folk zvezdi, Svetlani Ceci Ražnatović.

– Dobila sam vrući primerak romana „Ljubav u doba kokaina“ kojim me je Simonida potpuno očarala. Sa uzbuđenjem sam čitala njenu dramatičnu priču od početka do kraja i osećala se užasno posle toga. Deca su me zatekla da jecam. Smatram da ovo njeno delo treba da bude obavezno gradivo za našu decu jer ukazuje da se preko droge širokim drumom ide u smrt – rekla je Ceca.

Njena koleginica Ana Bekuta, kao i njen partner Milutin Mrkonjić, okarakterisali su Simonidu, zbog tematike koju tretira, kao izuzetno hrabru i plemenitu damu.

– Otvoreno treba govoriti o tom zlu, drogi, baš kako Simonida to radi. Ne smemo zatvarati oči pred tim sve prisutnijim problemom, jer samo razgovor vodi ka rešenju problema – rekao je Mrkonjić poželevši romanu milionske tiraže.

Promociji, koja je tokom večeri zahvaljujući bendu i pevačicama Ljupki Stević i Sonji Kocić prerasla u odličnu zabavu, prisustvovali su između ostalih i: Isidora Bjelica, Dejan Petrović, Seka Aleksić, Aco Pejović, Tanja Vojtehovski, Saša Dragić i Ivan Plavšić.

„Ljubav u doba kokaina“ je dramatična i porazna ispovest beogradske studentkinje, koju je njen mladić gurnuo u pakao droge. Glavna junakinja Nina zaljubljuje se u svog vršnjaka, zavodnika i kozera Marka, i postaje zavisna od njegove pažnje i ljubavi. Ali njen svet se ruši kad je se on zasiti i kad je ostavi. Spremna je na sve da bi ga ponovo vratila, a kada joj on u jednom noćnom klubu ponudi kokain, bez razmišljanja prihvata: tako se njenoj zavisnosti od ljubavi pridružuje i zavisnost od teških droga...

Podelite na društvenim mrežama:

Slika Simonida Milojković

Simonida Milojković

Simonida Milojković, jedan od najčitanijih savremenih srpskih pisaca, član je Udruženja književnika Srbije. Književnošću se bavi od 2007. godine, kada je izašla njena prva knjiga Grabljivica, najprodavaniji roman na Balkanu u poslednje tri decenije, čiji je tiraž dosegao neverovatnih 210.000 primeraka. Britanska izdavačka kuća Pegasus, jedna od najuglednijih na svetu, proglasila je Grabljivicu vrhunskim delom savremene svetske književnosti i objavljuje ga za celo englesko govorno područje kao The Lady Predator. Roman Ljubav u doba kokaina odmah po obja­vljivanju postaje bestseler i dospeva do vrha liste najprodavanijih knjiga u regionu. Simonida Milojković u saradnji sa produkcijom „Prizor“ postavlja na scenu dramu Ljubav u doba kokaina, a širom regiona počinje da drži predavanja i organizuje tribine u cilju prevencije narkomanije kod mladih. Romanom Žena, osim vrhova čitanosti, dosegnula je i prvog pisca koji je u našoj književnosti literarizovao istinitu priču iz malo poznatog sveta transrodnih osoba. U romanu Dijagnoza: ljubav, vrhunskom ljubavnom psihotrileru, bavi se pitanjem da li je zaljubljenost vrsta psihoze i stvara li zavisnost poput narkotika. Roman U zagrljaju princa tame donosi uzbudljiv i zastrašujući ljubavni triler. To je istinita priča devojke koju njen mladić uvodi u satanističku sektu. Od januara 2022. godine Simonida volontira u udruženju „ZID“ koje se bavi izvlačenjem mladih iz sekti i njihovom rehabilitacijom. Autorka je šesnaest godina bila novinar u dnevnom listu Blic, a danas piše za Književne novine.

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
Group-96644x
image-4394x

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com