Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

BUKMARKER-logo

Promocija romana Ljiljane Šarac u Čajniču

U sredu 9. avgusta održana je promocija dva romana Ljiljane Šarac – „Dok svetac bdi“ i „Anđeo s jednim krilom“ – u Čajniču u Republici Srpskoj u Narodnoj biblioteci „Branko Ćopić“. Domaćini tradicionalnog susreta sa čitaocima u Čajniču bili su direktor biblioteke Bojan Kovačevic i bibliotekarka Marija Karadžić.
IMG-c3587a30d3c14e3674925b12fdd61c27-V-2
Foto: Zoran Šarac

Biblioteka je bila ispunjena do poslednjeg mesta, a osim Ljiljaninih vernih čitalaca, ovoga puta je u publici bilo i mnogo novih, mladih čitalaca, koje je zanimalo kako se autorka odlučila na pisanje romana za mlade. Veče je završeno potpisivanjem knjiga.

Sudbine Paunovića i Vasiljevića u knjizi „Dok svetac bdi“, dve familije koje generacijama žive kao prve komšije, neraskidivo su isprepletane. Njihovi jedinci Milenko i Sreten rastu jedan uz drugog, deleći dobro i zlo, dok naposletku ne izmešaju i krv pobratimivši se. Naizgled čvrsto i neraskidivo prijateljstvo u jednom trenutku biva zauvek narušeno. Proslava Svetog Nikole tradicionalno okuplja goste u kući Paunovića, ali i iznenada otvara zabranjene teme i dira u nezaceljene i bolne rane.
IMG-1957f87ea7e78fce469923a7a5a1bb57-V
Foto: Zoran Šarac

„Anđeo s jednim krilom“ je snažna, emotivna i potresna priča o devojčici koja gubi oba roditelja u saobraćajnoj nesreći, a potom otkriva da ne zna mnogo o očevoj strani familije. Ovo je divan roman o iskupljenju i odrastanju koji će vam izmamiti i osmehe i suze, i naterati vas da nakon sklapanja korica još dugo razmišljate o njemu.

Autor: Ljiljana Šarac

Podelite na društvenim mrežama:

Slika Ljiljana Šarac

Ljiljana Šarac

Ljiljana Šarac (devojačko Lazić) rođena je u Smederevu 1971. godine. U rodnom gradu završila je gimnaziju, a u Beogradu Filološki fakultet, smer Srpska književnost i jezik sa opštom književnošću. Dvanaest godina je radila u Saobraćajnom preduzeću Lasta kao novinar, urednik Revije Lasta i PR.

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
unicredit-seeklogo
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
IPS-NBS

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com