Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima
Originalna i duhovita avantura o prijateljstvu „O krilima i čudima“ Aleksandre Filipović biće predstavljena u utorak, 17. septembra od 18 sati u knjižari Delfi u SKC-u. O romanu će, osim autorke, govoriti i urednik knjige Zoran Penevski i prof. dr Darko Tadić, dramaturg i profesor kreativnog pisanja.
Knjiga „O krilima i čudima“ priča je o drugarstvu koje ne poznaje granice. Gusenica sa kamašnama, bubamara bez tufni, trut koji brka jezike na kojima govori, hrčak žderonja, falična glista i žir koji smišlja aforizme upoznali su se na turniru u igri bumbariću-paniću. Ubrzo potom oni postaju junaci urnebesne sage o spasavanju plave leptirice od najstrašnijeg užasa koji može da se dogodi nekom iz sveta bubica – od Špenadle!
Aleksandra Filipović (1983), pisac i satiričar. Dobitnica je brojnih nagrada. Objavljivala je časopisima: Dečje novine, Večernje novosti, Politika, Naš trag, Etna, Književne novine, ONA, Satirične vertikale… Radovi su joj prevedeni na ruski jezik.
Aleksandra Filipović (1983) srpski je pisac i satiričar. Piše za decu i odrasle. Autorka je romana: Serafina Krin i poslednji grifon (2023), Serafina Krin i Srce sveta (2022), O krilima i čudima (2019). Nagrađivana je u zemlji i inostranstvu. Za svoje romane, priče za decu i aforizme dobijala je značajne nagrade.
Postanite član Laguna Kluba čitalaca i uživajte u benefitima!
Gift program od 10%, popusti do 30%, a specijalni rođendanski popust čak 40%!
E-mail adresa je obavezna
Da biste osigurali da su vaši podaci o nalogu ažurirani, molimo vas da potvrdite e-mail adresu koju želite da koristite za prijavu i obaveštenja o nalogu.