Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

bukmarker

Prikaz romana „Srećno pismo“

Prikaz romana „Srećno pismo“ - slika 1
Sejdi, glavna junakinja romana „Srećno pismo“ autorki Vaj Kiland i Penelopi Vord, već nekoliko godina piše članke za lokalni njujorški časopis. I mada se zabavlja pišući kolumnu o izlascima, njenu pravu strast predstavlja kolumna posvećena praznicima, u kojoj ljudi pišu Deda Mrazu. Ove godine je Božić poranio, jer je desetogodišnja Birdi Maksvel poslala pismo koje je izmamilo osmeh na Sejdinom licu, iako je prolila suzu ili dve čitajući ga. Život devojčice zvuči vrlo slično njenom sopstvenom iskustvu kada je bila njenih godina.

„Taj trenutak zauvek ću pamtiti. Čak i ako nikad više ne budem videla Birdi, barem ću znati da sam uspela da joj pokažem da nije sama na ovom svetu.“

Pošto zna da mora da pomogne Birdi, Sejdi joj ispunjava nekoliko želja, misleći da će to ujedno biti to. Sejdi se, međutim, polako uključuje u njen život na više načina nego što i sama uspeva da isprati. Posle prvog, krajnje neugodnog, susreta sa Sebastijanom, ocem male Birdi koji je ostao udovac, Sejdi shvata da njen život više nikada neće biti isti kao pre. I on bi se sa tim mogao složiti. Odavno se nije osećao tako prijatno u društvu neke žene. A Sebastijan svakako nije osetio da ga neko toliko privlači još od njegove pokojne supruge, što ga čini pomalo nervoznim. Nedugo zatim Sejdi postaje sastavni deo njegovog i života njegove ćerke. I Sebastijan zna da je imao sreće. Upoznao je prelepu novinarku baš kada mu je bila najpotrebnija.

„Odavno nisam upoznao ženu koja je spremna da tako otvori srce i pokaže ga celom svetu.“

Zgodni udovac sa detetom, na čijim plećima počivaju sve brige ovog sveta; moderna novinarka koja se nada večnoj ljubavi; preslatka desetogodišnja devojčica koja je pokrenula niz događaja čije posledice niko nije mogao da predvidi; i jedan (vrlo) nestašan pas – „Srećno pismo“ me je preplavilo toplim osećanjima i ganulo do srži.

„Ne znam da li nas je to sudbina ili luda koincidencija spojila, ali šta god da me je dovelo k tebi, to nije važnije i dragocenije od onoga što će te ovde zadržati, od ljubavi. Volim te, Sejdi.“

Rečima ne mogu da opišem koliko sam se zabavila čitajući ovu modernu ljubavnu priču iz pera autorki Vaj Kiland i Penelopi Vord. Kao što sam i očekivala, „Srećno pismo“ poprima blago erotski karakter kada se Sejdi i Sebastijan konačno prepuste očiglednoj privlačnosti. Pomalo je iznenadilo kako su Birdin život i Sejdino detinjstvo slični, što me je navelo da čeznem za povezanošću kakvu su njih dve ostvarile i prijateljstvom koje se između njih razvilo.

Ne želeći da odam neke interesantne preokrete koje su nam Kilandova i Vordova priredile, mogu samo da kažem da je ovo jedinstvena i krajnje ljupka priča. Mislim da će čitaoci moći stvarno da se poistovete sa likovima. Sejdi i Sebastijan su prizemni i dragi, saosećajni ljudi, ali oboje pomalo izgubljeni. Njoj su dosadili izlasci i zabavljanje, i žudi za nečim dugoročnim. On je usamljeni udovac, koji se trudi da izađe na kraj sa grižom savesti zbog toga što nastavlja sa životom nakon smrti svoje supruge, koja se desila četiri godine ranije.

Ima dosta dirljivih scena u kojima se Sebastijan i Sejdi jedno drugome ispovedaju, koje će čitaocima izazvati suze. Autorke su stvorile savršenu dozu napetosti između ovo dvoje, čiji odnos počinje kao prijateljski, da bi zatim prerastao u romansu, u pravom smislu reči.

A tu je i Birdi. Nju je nemoguće ne obožavati. Pametna je, brižljiva, trunčicu vragolasta, i predstavlja katalizator za sve što se desilo ovoj neobičnoj trojci. Njena pisma Deda Mrazu, to jest Sejdi, bila su smešna, ali i dirljiva. Na indirektan način Birdi je zaslužna i za način na koji su se Sejdi i Sebastijan upoznali. U tom trenutku se u priču uključuje i Marmadjuk, nestašni pas, dodajući dozu duhovitosti i omogućavajući svima da se povežu. Uvek se nasmešim kada pomislim na njegovu opsesiju plišanim životinjama – i dijamantima!

Ima nečega suštinski čarobnog u knjigama Vaj Kiland i Penelopi Vord, a „Srećno pismo“ je toliko šarmantno da šarmantnije ne može biti. Sebastijan, Sejdi i Birdi su mi zaista prirasli za srce tokom njihovog uzbudljivog sudbinskog putovanja ka srećnom kraju.

Izvor: harlequinjunkie.com
Prevod: Milan Radovanović

Podelite na društvenim mrežama:

Slika Vaj Kiland

Vaj Kiland

Vaj Kiland je rođena Njujorčanka. Ima troje dece koja joj oduzimaju veći deo vremena, na šta se ona često žali, ali ne bi to menjala ni za šta na svetu. Knjiški je moljac i dešavalo joj se da čita kod frizera, na sportskim priredbama, ili u kolima dok čeka da se upali zeleno svetlo na semaforu, dok kuva, pere, sprema kuću, šeta, takođe na poslu dok se pretvara da radi. Preko dana je pravnica, a noću književnica koja se sa svojim romanima nalazi na listama bestselera časopisa Njujork tajms, Volstrit žurnal i USA tudej. Prodala je milione knjiga i prevedena je na dvadeset jezika. Foto: Irene Bella Photography

O životu, vrlini i moći razuma: „Meditacije ili Samom sebi“ Marka Aurelija u prodaji od 5. marta

Remek-delo praktične filozofije „Meditacije ili Samom sebi“ poslednjeg rimskog cara Marka Aurelija, sa izuzetnim predgovorom Vladete Jankovića, nudi dragocene uvide o životu, vrlini i moći razuma. Meditacije koje je napisao u poslednjim godinama svojih vojnih pohoda sadrže privatna

Pročitaj više

Promocija knjige „Boja straha“ Zorana Petrovića 5. marta u knjižari Delfi SKC

Promocija knjige „Boja straha“ Zorana Petrovića biće održana u četvrtak 5. marta od 18 sati u knjižari Delfi SKC. Pored autora, govoriće pisac Đorđe Bajić i urednica Mina Kebin. Moderiraće Mona Cukić. Ovaj roman svojevrsni je nastavak „Ukusa straha“, prvog psihološkog

Pročitaj više

Igrajmo se bojama: Veliki posteri za bojenje „U zoo-vrtu“ i „U luna-parku“ u prodaji od 5. marta

Čuješ li tutnjavu vozića i muziku sa ringišpila? Mmm, zamirisale su kokice u luna-parku! Okupi društvo pa pođite različitim stazama zoo-vrta. Pauza je u bistrou! Razvij veliku bojanku, zgrabi bojice i gledaj kako luna-park ili zoo-vrt oživljavaju pod tvojom rukom. Prati primer ili svojoj

Pročitaj više

Ljiljana Šarac predstaviće „Buket žutih ruža“ 6. marta u Bačkom Petrovcu

Bački Petrovac sledeće je odredište naše književnice Ljiljane Šarac, u kojem će 6. marta od 18.00, u Biblioteci „Štefan Homola“, predstaviti svoj aktuelni roman „Buket žutih ruža“, koji ulazi u deseti mesec top-liste najprodavanijih Laguninih naslova. „Buket“ Ljiljane Šarac

Pročitaj više

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
Group-96644x
image-4394x

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com