Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

bukmarker

Prikaz romana „Kći plantažera čaja“

Prikaz romana „Kći plantažera čaja“ - slika 1
Priča nas vodi u Indiju 1904, gde sestre Klarisa i Oliva Belhejven provode srećno i bezbrižno detinjstvo na očevoj plantaži čaja u Asamu. One su ponosne, snalažljive mlade žene koje vole svoju zemlju, porodicu i čaj. Kada se njihov otac sukobi sa Robsonovima, rivalskom porodicom sa susedne plantaže, te nakon toga premine, Klarisa krivi mladog zgodnog Veslija Robsona za nesreću koja im se desila. Uprkos međusobnoj privlačnosti, Klarisa odbija njegovu prosidbu zbog svojih pogrešnih uverenja i ponosa. Bez ijedne preostale alternative, Klairsa i Oliva su primorane da emigriraju u Englesku i odsele se kod daljih rođaka. Devojke su istrgnute iz svog svetlog, slobodnog, predivnog sveta u Indiji i prebačene u mračan, hladan Njukasl niže radničke klase. Nakon više meseci borbe sa teškim radom i siromaštvom, kao i da bi pobegle od svog oholog zapovednički nastrojenog rođaka, Klarisa prihvata da bude kućna pomoćnica starijem blagom i dobrom advokatu Herbertu Stoku. Kako godine prolaze, životi im kreću nabolje dok Klasira i dalje sanja o povratku u Indiju i započinjanju sopstvenog uzgoja čaja. Kada se 1910. u njenom životu ponovo pojavi Vesli Robson, Klarisa mora da napravi neke teške izbore.

Ovo je očaravajuća priča bujnih slika, puna dramatičnih scena i istorijskih detalja. Klarisa i Oliva se suočavaju sa mnogim problemima, ali ih nadvladaju i menjaju se kako vreme prolazi. Klarisina tvrdoglavost je ponekad frustrirajuća, kao i Olivino nezahvalno jadikovanje, ali obe sestre kroz knjigu rastu u dubinu i produbljuju složenost svojih ličnosti. Priča se proteže kroz mnogo godina i obuhvata Prvi svetski rat. Povremeno se čini da Klarisa i Oliva nikad neće naći svoj mir, ali čitaoce će obradovati zadovoljavajući kraj. Za svaku preporuku!

Izvor: historicalnovelsociety.org
Prevod: Dušica Novaković

Podelite na društvenim mrežama:

Slika Dženet Maklaud Troter

Dženet Maklaud Troter

Dženet Maklaud Troter je bestseler autorka 21 naslova, među kojima su najpopularniji serijal Indijski čaj, Devojka iz Džeroua i njena autobiografija „Bitlsi i šefovi“, koja je bila emitovana na Bi-Bi-Sijevom Radiju 4. Sa 18 godina se ukrcala na autobus koji je išao za Katmandu, i kao rezultat tog putovanja nastao je serijal njenih kriminalističkih romana. Po povratku iz Indije, studirala je antropologiju i škotsku istoriju na Edinburškom univerzitetu. Gaji veliko interesovanje za istoriju i druge kulture. Počinje da piše i objavljuje već os sredine osamdesetih godina: istorijske romane, ali i kratke priče za decu. Radila je kao urednik i kolumnista britanskih magazina i objavljivala je mnoge priče po ženskim časopisima. Otvorena za nove kontakte i utiske čitalaca, Dženet Maklaud Troter poziva zainteresovane da joj pišu preko njenog veb sajta.

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
Group-96644x
image-4394x

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com