Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima
Rekao bih da je ovo kratak pregled stanja dinosaura, a ne „veoma kratki uvod“ kao što piše u naslovu serijala. Ali veoma je dobar u tome što radi – opisuje celu njihovu istoriju i istoriju istraživanja o njima, sve do devetnaestog veka. Većina pokrivenih detalja deluje da je odnedavno, uključujući i raspravu o perju, verovatnoću da neki dinosauri nisu hladnokrvni i uzrok njihovog nestanka. Veoma sam uživao u čitanju o aktuelnim saznanjima, diskusije su uglavnom na visokom nivou, ali su ponekad i vrlo bazične, posebno kada se govori o autorovom istraživanju.
Iako ima mnogo knjiga na ovu fascinantnu temu za mlade ljude, malo ih je za odrasle. Ovaj odličan naslov ide protiv tog trenda i daje naučni pregled ove teme odrasloj publici.
Lepo štivo koje me tera da pročitam više o dinosaurima i više naslova iz ovog serijala.
Dejvid B. Norman (1952) britanski paleontolog, trenutno je glavni kustos za paleontologiju vertebrata Sedžvik muzeja na Univerzitetu Kembridž. Norman je dugi niz godina bio direktor tog istog muzeja. Trenutno radi kao profesor na Kristovom koledžu u Kembridžu gde predaje geologiju.
Postanite član Laguna Kluba čitalaca i uživajte u benefitima!
Gift program od 10%, popusti do 30%, a specijalni rođendanski popust čak 40%!
E-mail adresa je obavezna
Da biste osigurali da su vaši podaci o nalogu ažurirani, molimo vas da potvrdite e-mail adresu koju želite da koristite za prijavu i obaveštenja o nalogu.